Amintiri din copilărie

stiri verificate
This entry was posted in Diverse. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

9 răspunsuri la Amintiri din copilărie

  • Cr7
    Martie 8, 2016 la ora 20:21

    La multi ani femeilor, cu 8 martie,va doresc multa iubire, respect si numai clipe frumoase.La Multi Ani!

    Răspunde
     
  • Radu
    Ianuarie 5, 2016 la ora 13:43

    De Crăciun în noianul de amintiri plăcute din vremea copilăriei,aproape toată lumea amintește cu plăcere de mirosurile de bucate specifice amestecate cu miros de brad și citrice.

    Răspunde
     
  • Simona
    Decembrie 28, 2015 la ora 16:23

    Totul era altfel candva.. Nostalgicele vremuri apuse..

    Răspunde
     
  • Kristina
    Decembrie 26, 2015 la ora 11:55

    🙂 Amintiri din copilarie:ZĂPADA, gerul de dinaintea CRĂCIUNULUI, derdelusul plin de săniute si chiote de bucurie ,COLINDELE alea adevarate si tot ar mai fi…,oamenii mai buni,spiritul sărbătorilor era ALTFEL .:)
    era frumos pe vremea bunicilor ,de fapt NOI am avut o intreaga copilărie altfel.

    Răspunde
     
    1. Stelian F
      Decembrie 26, 2015 la ora 13:12

      Sunt alte timpuri.
      Parintii mei imi spuneau ca si copilaria lor a fost altfel decat era a mea acum 40 de ani. Copiii nostrii cand vor avea 40-50 de ani vor fi nostalgici dupa ziua de ieri si de astazi. Normal ca a noastra copilarie, ale nostre jocuri, ale noastre sarbatori, ni se vor parea mereu cele mai frumoase caci au fost ale noastre, le purtam cu noi, in minte si in inima.
      Copiii nostrii nu pot intelege cum ne placea noua copilaria fara jocuri video, asa cum eu nu intelegeam cum parintilor mei le-a placut copilaria lor in opinci si itari cand eu vroiam ciocate italiene in generala…
      Asa a fost si va fi mereu :).

      Răspunde
       
    2. Moise
      Decembrie 29, 2015 la ora 09:23

      Da, dar si o mana rupta, de la o cazatura pe gheata, drumul cu rata pana la Severin, in picioare, in imbulzeala, cu bunicul care le povestea tuturor ca am mana rupta, apoi un ortoped care mi-a incercat mana cu cateva lovituri aspre de aratator si a pus diagnosticul ca nu e rupta, apoi o ecografie dupa cateva zile si un gips cu o saptamana intarziere. Era totusi rupta.
      Sigur ca totul era altfel, varsta o facea altfel. Gipsul a devenit un scut perfect pentru lupta cu sabiute din cocean. 🙂

      Răspunde
       
      1. Kristina
        Decembrie 29, 2015 la ora 13:07

        Sărbători fericite!
        Un An 2016 foarte bun!
        Pace,sănătate, iubire,respect si putere de muncă!
        Atât dv.domnule Guran ,întregii echipe Biziday!
        Si nu in ultimul rând comentatorilor dv.!
        imi face plăcere să vizitez blogul acesta.
        imi plac oamenii care scriu aici,ii citesc aproape zilnic pt.că imi stârnesc un fel de curiozitatea,opiniile lor
        sunt putin altfel 🙂 decât vedem zilnic prin televizor.

        mult bine tuturor.

        Răspunde
         
      2. Ste
        Decembrie 29, 2015 la ora 15:16

        Ce tare. Pe asta cu mana am patit-o si eu pe la 3 ani cand mi-am rupt clavicula. Medicul imi legase mana la spate si in cateva zile eta vanata. Atunci mama a mers cu mine la Zambreasca (TR) la un adevarat artist in punerea oaselor la loc, un om fara studii medicale dar cu o mana de aur. N-am mai avut nici cea mai mica problema cu mana chiar daca n-am menajat-o deloc. De ex in generala saream pe o gramada de nisip de la etajwle 2 si 3 ale unui bloc in constrictie, iar mai tarziu am facut mai toate sporturile extreme.

        Răspunde
         
  • Stelian F
    Decembrie 24, 2015 la ora 16:59

    Tâmna? 🙂

    Răspunde