BIZIDAY: Luni, 20 octombrie 2014

Publicat la data de de Moise

Comentarii prin facebook

12 răspunsuri la BIZIDAY: Luni, 20 octombrie 2014

  • Neagu Mihai
    Octombrie 21, 2014 la ora 22:08

    M-as bucura mult ca astfel de oameni sa creeze un partid al „oamenilor” nu al „neoamenilor” cum exista acum in politica din Romania.

    In rest toti refulam si nu rezolvam nimic. Mare admiratie pentru Moise Guran dar rezultatul este clar: cu dovezi incontestabile DNAul se roaga de Parlament sa ii lase pe procurori sa il aresteze pe Hrebengiuc.

    Deci in ce WTF de tara traim?
    Si inca una interesanta:
    De ce America vede lucruri foarte bine tinute la secret in Ungaria si ameninta cu izolarea Ungariei datorita coruptiei(nu am auzit de nici un scandal de coruptie din Ungaria) cand in Romania furatul este pe fata si in afara de niste ziaristi cu suflet de roman nu face nimeni nimic ?????

    Sa fie oare interesul celor de afara pentru Romania mai presus decat statul de drept sau romanii ???

    Poate sa iasa cine vrea presedinte. Romania joaca intr-o hora mai mare decat ce vedem la televiziunile politizate, pardon private :))).

    Sunt din Gorj si stiu ce inseamna sa fii furat pe fata.
    Nu a mai venit un investitor din-aintea lui Mischie care intreba pe toti care vroiau sa investeasca: Mie ce imi iasa? Acum nu mai e Mischie, e Calinoiu :)))))) Si tot nu au venit investitori. Oare ce nu s-a schimbat ?

    Inainte de PSD in Gorj era PDL cu Mantoc la putere. A venit PSD si are oamenii lui la putere. Se schimba doar pe hartie. Mentalitatea ramane aceeasi in politica romaneasca.
    Politica in Romania se defineste prin talentul unui individ de a minti o masa cat mai mare de indivizi. Cu cat fraieresti mai multi cu cata iesi mai in fata.

    Acest termen de politica in Romania trebuie desfintant.

    Am fost votat de oameni bazandu-ma pe o lista de promisiuni pai atunci ma tin de ele.
    Nu multam fain dar v-am facut pe fata cum o arata toti dupa ce castiga.
    Am deviat de la lista atunci sunt out. Scurt.

    Si tot refulez si mai trag o tigara sperand sa nu vad disperarea romanilor resemnati cu mizeria pana la adanci batraneti.

    Sa fiti sanatosi si cu bun simt la vot!
    Doame ajuta!

    Răspunde
     
  • Ceausescu
    Octombrie 21, 2014 la ora 19:08

    Contează cine numără voturile nu numarul prostilor care voteaza… ăsta nu e vot e o mare vrajala… că pe timpul lui Nea Nicu

    Răspunde
     
  • VAL Chendea
    Octombrie 21, 2014 la ora 14:14

    uffffffffff

    Răspunde
     
  • TAXA AUTO
    Octombrie 21, 2014 la ora 11:04

    Buna ziua,

    Cred ca ar trebui readusa in atentia publicului taxa de prima inmatriculare care prin intermediul guvernului Ponta nu a mai fost returnata celor ce prin instanta au castigat acest drept. Nu mai vorbim de faptul acestia nu-si pot vinde masinile deoarece apar ca fiind cu taxa recuperata la ANAF desi nu au primit nici un ban.

    Răspunde
     
  • ionel
    Octombrie 21, 2014 la ora 11:02

    daca am iesi ceva mai multi la vot PSDul a r fi istorie

    Răspunde
     
  • PUIU DE CHIABUR
    Octombrie 21, 2014 la ora 09:25

    La DNA oameni fara mama fara tata ! Dar daca au copii ? Concluzia ? MARITI PROTECTIA ACESTOR OAMENI .

    Răspunde
     
  • Bogdan
    Octombrie 21, 2014 la ora 00:14

    @Burlacu Dragos, de unde ai picat? Astia vor sa fure toate padurile si tu ai probleme cu 2-3 case?

    Răspunde
     
  • Victor
    Octombrie 20, 2014 la ora 23:59

    excelent, ca de obicei…
    în câteva minute, ai fost mai clar, mai explicit decât alţii în emisiuni de o oră, cu invitaţi şi cu blabla… foarte, foarte sugestiv… bravo!…

    apropos de guzganul care „aranjează” lucrurile… este ÎNFIORĂTOR ce fel de personaje ajung în administraţie, sau sunt alese, inclusiv pe plan local…
    cunoscând cazuri reale, am ajuns la următoarea definiţie a politicianului/ alesului/ funcţionarului public pe post de conducere:
    „politician = persoană ce se luptă să ajungă în poziţii de conducere/decizie, pentru ca odată ajunsă în funcţie, să poată încălca legi/norme/reguli pe care el trebuie să vegheze ca alţii să le respecte” (vezi tovarăşa Plumb, cu taxa nenorocită şi maşina ei înmatriculată peste Dunăre)
    e strigător la Cer! e Kafka!

    Răspunde
     
  • ion
    Octombrie 20, 2014 la ora 23:56

    RESPECT celor trei

    Răspunde
     
  • Da
    Octombrie 20, 2014 la ora 23:36

    Nu as lupta impotriva rusilor dar as lupta impotriva PSD-istilor intr-un razboi civil.

    Răspunde
     
    1. Sorin
      Octombrie 21, 2014 la ora 02:55

      Nu e nevoie de razboi civil.Avem arma cea mai importanta,votul!Daca romanii s-au saturat de hoti si vor un viitor curat pentru copiii lor,vor iesi la vot.E atat de simplu.

      Răspunde