Video România în Direct: Ce au înțeles copiii din aceste turbulențe politice?

Dezbaterea România în Direct este la Europa FM de la ora 13:15 și continuă online pe europafm.ro.

Puteți participa la dezbatere sunând în direct la 0372.069.599, număr cu tarif normal, comentând transmisiunile video live de pe Facebook sau adăugând opinia direct în această pagină.

stiri verificate
This entry was posted in Diverse. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

10 răspunsuri la Video România în Direct: Ce au înțeles copiii din aceste turbulențe politice?

  • Dan
    Februarie 16, 2017 la ora 08:19

    DN Guran am auzit astăzi dimineața niste aberații ale dumneavoastră cu privire la legea produselor românești,domnule ești un dezinformator din neștiință sau prostie susții niste lucruri total neadevărate.Unde avem noi subvenții c a ceilalți la agricultura, unde putem noi să mergem cu marfa noastră că imediat cum scoatem capul sa vindem ne trezim că sunt cu o mie de nereguli.Cum poți să spui că subvențiile sunt aceleași când noi nu le am primit pe 2016 .Ia vinde tu porc,vaci,oi,capre la membri europeni sa vezi daca poti .Nu ți e rușine să minți ce ești agentul uniunii de faci asemenea afirmații.

    Răspunde
     
    1. Clod
      Februarie 17, 2017 la ora 15:37

      Auzi, mai Dane.Sa-ti spun eu ceva tie ca de la producator la consumator.
      Lasa vrajeala nationalista, ca nu tine.Suntem intr-o economie de piata.Raportul pret/calitate conteaza.Nu ma poate obliga nimeni sa cumpar produse romanesti ca vrei tu.Le cumpar daca sunt de calitate si imi convine pretul.Intelegi?

      Răspunde
       
  • Ana
    Februarie 16, 2017 la ora 07:22

    Domnule Moise , ati lucrat si dumneavoastra la Antena…. nu fiti partinitor. Oamenii au dreptul sa se uite, sa asculte si sa si formeze o opinie. Nu toti cei care se uita la Antene sunt incuiati la minte. Si dumneavoastră in emisiune va exprimati parerea personala, tocmai asta e democratia. Acum ce sa facem, sa inchidem Antenele ca nu sunt in trend …. Eu nu sunt pesedista… nici interesata de politica , dar totusi imi amintesc ca de prin 2004 am avut mai mult guverne de dreapta. Pana la urma cine e mai vinovat? Coruptii astia nu s mai mult de dreapta si nu se vad din cauza urii exagerate a unor romanil fata de PSD , deoarece il asociaza cu comunismul?

    Răspunde
     
  • Ghita
    Februarie 15, 2017 la ora 17:14

    Copilul meu a ieșit în stradă pentru că nu ia plăcut atunci când a ajuns la urgență cu febră mare ,stat 1 săptămână în spital și a luat medicamente acasă pentru alti microbi din spital. A ieșit pentru un învățământ mai practic , fara teorie cu tonele inutilă . Putea cineva să-i zică că nu are dreptate?

    Răspunde
     
  • AndreiMLS
    Februarie 15, 2017 la ora 14:58

    Copii sub 10 ani as putea spune ca nu prea au inteles ce se intampla,dar vor intelege peste ani,importanta a fost ideea in sine,lumea a fost acolo si a arat ca se poate si pasnic,dar asta nu sunt vorbele mele.

    Răspunde
     
    1. Anonymous Coward
      Februarie 16, 2017 la ora 00:47

      Ba io cred ca copiii au inteles mult mai bine decat majoritatea adultilor ce era mai important de inteles: daca vrei sa traiesti intr-un stat care sa-ti convina, trebuie sa lupti pentru asta, nu sa stai acasa la caldura, indiferent la cum si cat si cine te fura. Cata vreme te lupti, ai macar o sansa sa castigi. Doar cand nu faci nimic esti in cert cel care pierde.

      Răspunde
       
      1. DFG
        Februarie 18, 2017 la ora 21:11

        Foarte corect.

        Răspunde
         
  • mihai hritcu
    Februarie 15, 2017 la ora 14:51

    Am urmarit si emisiunea de azi,rar pierd vreuna! Excelenta,super tema,super realizator,super invitati/participanti! Am totusi un mic regret:ai folosit remarca „cei care se uita acum la antene/rtv sunt golanii de ieri!!” Scuze,am 68 de ani,am fost si pe 21 dec.’89 de partea buna,si pe 29/01/90,am fost si golan si multe altele dar EXCLUD VARIANTA DUMNEAVOASTRA! Un golan/Piata Universitatii nu va fi niciodata antenist! Poate cei care au stat in casa in acele vremuri plus cei tip „IMGB,face ordine” sau „noi muncim nu gandim”! Nu jignesc,asa se auto-defineau,cu mandrie,multi dintre cei de atunci!Va raman fan dar,pe moment,m-am simtit profund jignit!! Sper ca un Andries si altii sa confirme sau infirme spusele mele! O zi beton sa aveti!!

    Răspunde
     
  • Gogu
    Februarie 15, 2017 la ora 13:59

    La protestele din 1 Februarie, am luat-o si pe fetita mea de 4 ani.
    „-Tati, de ce strigam?”
    „-Pai strigam impotriva oamenilor care ne conduc tara, pentru ca nu ne place cum fac lucrurile.”
    „-Dar ce au facut ei?”
    „-Au facut reguli bune doar pentru ei. Ca sa poata fura mai usor.”
    „-De unde sa fure, tati?”
    „-De la noi toti.”
    „-Tati, asta nu e bine. Ca nu vreau sa-mi fure biscuitii.”
    „-Nu, draga, nu este bine.”

    Pe langa multe intrebari si nelamuriri, ea a ramas cu idea ca niste oameni rai ne conduc tara.
    Detaliile le discutam cand mai creste.

    Răspunde
     
  • andia
    Februarie 15, 2017 la ora 13:51

    Pt ca am avut grija sa le explic copiilor mei ce s-a intamplat in ultimi 27 ani in Romania unul din copii mei a inteles ce se intapmla si fiind studenta in Bucuresti a iesit la proteste impreuna cu colegii. Dupa aceste proteste am inteles ca tara noastra are un viitor frumos dar pt asta trebuie sa fim pe baricade inca cativa ani de acum incolo.

    Răspunde