Clubul celor care muncesc în România, episodul 26: O oră de istorie…

Comentarii prin facebook

14 răspunsuri la Clubul celor care muncesc în România, episodul 26: O oră de istorie…

  • mihai
    Octombrie 6, 2016 la ora 15:31

    Tu compari o reclama cu REALITATEA. Ca si cum ai compara ce se intampla in localitatea ta cu ce arata astia la telenovelele de la teveu.

    Răspunde
     
  • Cristian POPESCU
    Februarie 9, 2016 la ora 07:39

    Felicitari Moise, felicitari echipei ! Si d-lui Alexandru Opris pentru mesaj !

    Am cautat de dimineata in google „Moise Guran” pentru ca aseara mi-am dat seama cat de mult ne lipseste emisiunea pe un post national. Si iata- ma pe site pentru prima data.

    Va urez sa fiti sanatosi, sa aveti putere sa continuati munca in folosul comunitatii chiar si atunci cand nu este apreciata si sunteti mahniti ! Suntem multi care va suntem aproape !

    Răspunde
     
  • HP future of learning
    Februarie 8, 2016 la ora 22:28

    Haideti d-le Guran. Am descoperit roata in 2016. Uitati-va aici. https://www.youtube.com/watch?v=mPUfwX4Nqy8

    Răspunde
     
  • Alexandra
    Februarie 8, 2016 la ora 21:10

    Va urmaresc in fiecare zi emisiunea si, daca este posibil, as avea nevoie de opinia dumneavostra in privinta unei chestiuni. Am citit acest articol (http://www.theguardian.com/commentisfree/2016/jan/18/financial-crash-2008-anti-capitalist-left) zilele trecute si sunt curioasa daca, din punctul dumneavoastra de vedere, ar trebui sa imi fac probleme cu privire la o noua criza economica. Sper sa imi puteti raspunde. Multumesc anticipat

    Răspunde
     
  • PNL sau PSD aceeasi mizz...rie
    Februarie 8, 2016 la ora 18:43

    salut
    o sa scriu cu majuscule pt ca sunt revoltat
    ATUNCI CAND PRETUL TITEIULUI A CRESCUT(de mai multe ori) PRETURILE ALIMENTELOR AU CRESCUT SI ELE PT CA NI SE SPUNEA CA SUNT COSTURI MAI MARI
    ACUM PRETUL TITEIULUI E LA UN MINIM ISTORIC DAR ABSOLUT NIMENI, NU AM VAZUT LA NICIO TELEVIZIUNE, N I M E N I NU A PUS PROBLEMA CA PRETURILE SA SCADA
    ACEEASI PR SI CU TVA CARE A SCAZUT LA 1 IANUARIE …. D-LE GURAN NU EXISTA NIMENI CARE SA SUPRAVEGHEZE ACESTE CHESTII ??? CHIAR TRAIM IN NEO-SCLAVAGISM?

    Va multumesc anticipat!

    Răspunde
     
    1. Kristina
      Februarie 8, 2016 la ora 21:08

      D-voastra VA MAI UITATI LA FETELE CELOR DIN TELEVIZIUNI?
      Observati cat de relaxati si FERICITI zambesc pe sticla?(camasutza roz sau lila cu tenta bleu e la moda in lumea BUNA de ani buni 🙂
      Trebuie sa fi cel putin ORB ca sa nu iti dai seama ca traiesc intr-o straosfera aparte.
      Si chiar nu sunt afectati ca noi de scumpirea alimentelor.
      Au vile,masini,haine,spa,concedii,masa la restaurant rezervata.
      credeti ca ii afecteaza cumva scumpirea la alimente?

      cu riscul ca ma repet DAR CHIAR SUNTEM PENIBILI CAND NE MAI VAICARIM PE blogurile dumnealor.
      *si DA IN OCHILOR SUNTEM SCLAVI FARA DOAR SI POATE.
      niste nemancati mai vulgar scris 🙁 pt.ca nu ne putem ridica la nivelul lor

      Răspunde
       
  • Oilrig
    Februarie 8, 2016 la ora 16:49

    Am zis sa boicotez OMV si Petrom pentru ca nu au scazut pretul la benzina (era un status pe net). „O sa cumpar de la altii” mi-am spus. Apoi am observat ca altii inseamna rusi, unguri si azeri, iar astia au preturile si mai mari! Dang. Noi nu avem o companie a noastra? Gazul apa si electricitatea ne-o vand francezii iar benzina si motorina austriecii, rusii, ungurii si azerii?

    Răspunde
     
  • Kristina
    Februarie 8, 2016 la ora 14:34

    O lecție de istorie prezentată frumos ,atractiv cu o barcuta,despre Magellan
    Tare as fi dorit să fi nimerit dv. la oră taman atunci când se vorbea si despre Mihai Viteazu.
    eram curioasă cum li se mai prezintă generațiilor de azi istoria cu / despre Mihai Viteazu 🙁
    , măcar despre trădare dacă despre patriotism nici nu mai poate fi vorba. 🙁

    Răspunde
     
    1. Radu
      Februarie 8, 2016 la ora 15:30

      Mihai Viteazul , asta a fost prima lectie despre acest domnitor la ora mea de istorie.

      Răspunde
       
      1. Kristina
        Februarie 8, 2016 la ora 17:22

        Prima mea lecție de istorie care mi-a rămas bine întipărita in minte a fost despre 1795 Anul in care a avut loc Convenția națională Franceza prin care s-a confirmat ABOLIREA SCLAVIEI.
        Or azi lor, nici despre asa ceva nu li se vorbeste. 🙁

        stiu si eu,cred ca ar trebui sa ma opresc nu, ce ziceti?

        Răspunde
         
  • paul
    Februarie 8, 2016 la ora 09:27

    asa ceva am incercat si eu acum mai bine de 10 ani intr-un sat din Timis… din pacate mi-a reusit doar doi ani iar apoi m-am „reprofilat” devenind functionar la primaria din apropiere…

    Răspunde
     
  • Raduko
    Februarie 8, 2016 la ora 05:17

    Felicitari pentru proiect! Asta-i schimbarea care ar trebui sa se produca. De 3 ani sunt in Canada si am avut ocazia sa vad diferenta fata de sistemul romanesc de invatamant.

    Răspunde
     
  • Opris Alexandru
    Februarie 8, 2016 la ora 03:30

    Felicit echipa biziday, felicit daruinta Ramonei, iar pe tine Moise..te admir pt tot cea ce faci pentru societatea noastra, pentru munca depusa si implicarea ta directa in educatia ei.

    Răspunde
     
  • Sergiu Chirila
    Februarie 8, 2016 la ora 00:18

    Admirabil.
    Proiectul Teach for Romania ar trebui ridicat de la nivelul „experimantal” si multiplicat pe plan national.
    Felicitari Biziday pentru punerea in lumina a acestui subiect.

    Răspunde