BIZIDAY: Joi, 11 iunie 2015

Comentarii prin facebook

13 răspunsuri la BIZIDAY: Joi, 11 iunie 2015

  • iulia
    Iunie 13, 2015 la ora 08:07

    carnea si casul,produsele derivate din acestea, S-AU SCUMPIT dupa scaderea TVA-ului, in piata la micii comercianti si producatori,nu intru in amanunte,e vorba de un oras din moldova,nu cred ca intereseaza pe cineva care anume,eu am urmarit fenomenul din necesitate ca de acolo cumpar,deci e REAL fenomenul.marile magazine au ieftinit produsele,corect si adevarat

    Răspunde
     
  • tim
    Iunie 12, 2015 la ora 15:43

    Domnule guran,dupa cum vedeti postacii psd-isti sunt foarte activi ! Tot respectul pentru munca dumneavoastra .

    Răspunde
     
  • robert
    Iunie 12, 2015 la ora 14:30

    referitor la scumpirea painii:
    in zona in care locuiesc, e plin cu cel mai mare lant de supermarketuri din Romania, in consecinta intru destul de des sa cumpar paine … inainte de reducerea TVA painea pe care o cumpar era 2.49 RON, mai apoi, inainte de reducerea TVA cu vreo 2 saptamani, s-a scumpit la 2.79 RON … ca de la 1 iunie sa revina la 2.49 RON

    Si asemanator a fost la McHamburgari … un CheeseBurger era 3.5 RON inainte, inainte de reducere s-a scumpit la 3.7, ca dupa 1 iunie sa scada din nou la 3.5 RON …

    si acum revin cu o intrebare: cine beneficiaza de reducerea TVA? cosumatorul sau firmele care tocmai si-au marit marja de profit?

    da, au fost si firme mai constiincioase, care nu au aplicat asemenea tactici … dar foarte multi au facut acest lucru

    Răspunde
     
    1. Mihai
      Iunie 12, 2015 la ora 14:58

      TVA la paine e 9% de ceva vreme. Asa ca nu vad de ce s-ar face manevra asta la paine

      Răspunde
       
  • ala cu ferma
    Iunie 12, 2015 la ora 14:15

    Ala cu ferma a avut 2000 de euro maxim capital pentru masina. Trebiua sa fie diesel, sa incapa peste 20 baxuri in ea si sa nu fie duba.
    La bulgari a costat 1200e masina si 400 inscrierea, in Romnaia la data aia taxa pt masina asta era de 2700 euro. Doar taxa. Iar masina peste 2000 Tu cum ai fi procedat?

    Răspunde
     
  • Dania
    Iunie 12, 2015 la ora 13:57

    A facut-o intentionat. Din felul in care s-a exprimat, a rezultat ca pur si simplu recita ceva ce avea in cap.
    Pur si simplu a vrut sa iasa din guvern, e suficient sa ascultati efectiv felul in care s-a exprimat. Avea o formula in cap „copiii se fac golani si nevasta …” prin care vroia pur si simplu sa socheze, dar i-a iesit invers – a inceput cu nevasta… si apoi s-a corectat.

    Răspunde
     
  • Laci
    Iunie 12, 2015 la ora 13:17

    poze si fototgrafii 😀

    Răspunde
     
  • All
    Iunie 12, 2015 la ora 10:11

    Anca Boagiu sau Miron Mitrea?

    Răspunde
     
  • AdrianS
    Iunie 12, 2015 la ora 08:06

    Cum s-au scumpit alimentele cu 1,2% in ultimul an, din care 2,4% de la inceputul anului? E rata anualizata, sau e o crestere dupa o scadere?

    Răspunde
     
  • Emil
    Iunie 12, 2015 la ora 02:16

    Legat he hakeri nu cred ca esxita un „white hat” mai mult decat competent fara sa fi parcurs macar o perioada drumul unui „black hat”. Experienta te invata si nu cred ca poti deprinde niste aptitudini de inalta valoare fiind intr-un mediu steril si sigur. Despre cum un haker cu conotatie negativa devine bun tine doar de sansa si evolutie personala. Cel putin asta cred eu.

    Răspunde
     
  • Stelian F
    Iunie 12, 2015 la ora 00:07

    Aoleu! Cum sa spuna „pentru fapte politice”? Chiar din greseala si tot bate la ochi. Acest tip de greseala se face datorita faptului ca te gandesti la acel lucru pe care ajungi sa-l spui din greseala. Asta nu mi-a placut.

    Răspunde
     
    1. Stelian F
      Iunie 12, 2015 la ora 00:19

      Cred totusi sa ma insel. M-am uitat mai atent si nu o tradeaza nimic altceva ca ar fi gresit spunand exact ce a gandit. N-a avut niciun alt gest care sa tradeze asa ceva. Eu as fi inghitit atunci cand as fi gresit astfel 🙂

      Răspunde
       
  • QuadroQ
    Iunie 11, 2015 la ora 23:56

    Bine ca are masina pe Bulgaria ala cu ferma :))

    Răspunde