BIZIDAY: Miercuri, 25 martie 2015

Publicat la data de de Moise

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

13 răspunsuri la BIZIDAY: Miercuri, 25 martie 2015

  • Dorel.
    Martie 27, 2015 la ora 00:25

    De ceva vreme tot aud ca, guvernul Ponta nu o mai duce mult si o sa cada dar guvernul Ponta nu mai cade ci doar se mai remaniaza cate un ministru sau chiar mai multi dar prim Ministru ramane acelasi Victor Ponta si in tot acest timp guvernul mai adauga cate o biluta alba la realizarile sale si amarea majoritate il tine minte si o sa le recapitulez pe cele mai notabile (pentru marea masa de romani) salariile bugetarilor au revenit la cele de dinainte de corectia de 25% aplicata de guvernul Boc, au redus CAS-ul, au marit salariul minim pe economie, au redus TVA-ul la paine au marit pensile au inceput sa dea inapoi banii luati de guvernul Boc, toate aceste masuri sunt de felul celor pe care oamenii le simt direct in buzunarul lor si marea majoritate a celor care le-au simtit nu sunt interesati ca au scazut bani pentru investitii pentru ca ei sa primeasca acesti bani sau ca acesti bani sunt imprumutati de Romania de la FMI sau , …, si pentru ca au primit mai multi bani vor ramane cu o impresie buna despre acest guvern Ponta peste ani cand acest guvern Ponta probabil ca nu va mai fi la guvernare si vor veni alti prim ministrii care nu vor mai avea de unde sa dea bani pentru ca visteria va fi goala si atunci acesti oameni vor spune Ponta ne-a dat tu ce ne dai???
    Asa se scrie istoria si spun asta pentru ca aud pe prea multi care spun ca pe vremea lui Nastase sau Tariceanu traia mai bine si nu judeca situatia de atunci vizavi de conjuctura economica de pe plan national ( leul se intarea si ne apropiam de intrarea in UE motiv pentru care investitiile directe de capital erau foarte mari) si international ( economia mondiala era in crestere si noi nu era atat de conectati deci influentati de economia mondiala).
    Oamenii simpli judeca lucrurile dupa cum au trait la momentul respectiv si sunt subiectivi.
    In ceea ce priveste coruptia cred ca la noi coruptia face parte din traditie si cel mai notabil caz mi se pare afacerea Skoda (Romania a cumparat armament la preturi supraevaluate de la uzinele Skoda din Cehoslovacia) din perioada interbelica cand in urma procesului singurul vinovzat a fost gasit reprezentantul uzinelor Skoda in Romania si deci nimeni de la noi desi cel care a dat mita trebuia sa o dea cuiva, nu?

    P.S. Nu sunt fan Ponta si nici nu am fost ci doar constat.

    Răspunde
     
  • Gheorghe
    Martie 26, 2015 la ora 23:35

    Mi-a placut prezentarea. Minunata. Intr-adevar prezentare corecta, logica, clara, concentrata, curajoasa, admirabila. Respect.

    Răspunde
     
  • Ionut C
    Martie 26, 2015 la ora 21:02

    pe pagina lui Johnannis se sterg comentariile negative, acest presedinte e o marioneta, si cred ca e doar un scut pentru coruptii adevarati, nu ii mai cereti sa fie impotriva lor ca e cu ei! ganditit-va bine! nu degeaba PNL a fost unit cu PSD! e o joaca cu noi!

    Răspunde
     
  • ion
    Martie 26, 2015 la ora 11:31

    Faina tare emisiunea.M-a captivat ca nici la toaleta nu ma lasai sa merg mai Moise…Pui in perisol sanatatea oamenilor…:)

    Auzi tu parlamentarii si-au facut grup de rugaciune?Asta e tare de tot-material bun pt grupul Divertis?Ce se roaga aia acolo?Da Doamne sa nu ma afle DNA-ul???SIntem de rasul curcilor…..

    Felicitari pt curaj si emisiune.Cea mai tare de pana acum….Sintem langa tine….

    Răspunde
     
  • silviana
    Martie 26, 2015 la ora 11:28

    Felicitari dl Guran.Te iubim.:esti destept,concis,informat ,curajos.De oameni ca tine avem nevoie in Parlament.E o provocare!Sustii?
    In ceea ce priveste comentriile -atentie politicul opreste dezvoltarea economiei unei tari.Din pacate,clasa politica lipsita de orice dram de onoare si patriotism,a distrus economia Romaniei.Deci,felicitari pentru dezbaterea acestui subiect si ca e incearca trezirea acestei natii.

    Răspunde
     
  • Ilie
    Martie 26, 2015 la ora 11:02

    Super emisiunea, dar te „ineaca in ura” fata de „mizeria” care conduce tara. Dl Guran, pareti ca sunteti afectat de ce se intampla, cand o sa aveti curajul sa iesiti in strada?

    Răspunde
     
  • emil a
    Martie 26, 2015 la ora 10:49

    hai cu filmuletele din nou pe canalul youtube! 🙂

    Răspunde
     
  • Paul Shalit
    Martie 26, 2015 la ora 09:25

    Zero imunitate, acesta e răspunsul!

    Răspunde
     
  • Daniel
    Martie 26, 2015 la ora 09:24

    Departe de mine intentia de a-i apara pe parlamentarii corupti, dar totusi nu vi se pare ca se face prea mare tam-tam pe seama acestei intamplari? Dan Sova nu va fi arestat preventiv, asta e tot. Va fi cercetat in continuare, ancheta continua, procesul va exista. Deci unde este marea drama?

    Răspunde
     
  • @Karpat Zoltan
    Martie 26, 2015 la ora 03:58

    Penibil esti dumneata domnule ungur, macar vorbesti bine romana, felicitari pt asta, in rest nu sunt de acord cu comentariul tau. Daca mai raman 10 parlamentari, vin altii in loc, cunosc destui care sunt cinstiti si nu au loc de corupti. Sa intre toti si sa dea tot ce au furat inapoi.

    F buna emisiune, jos cu imunitatea si hai in strada pentru asta. Johannis ne aude?

    Răspunde
     
  • Lae
    Martie 26, 2015 la ora 02:52

    Felicitari pentru intreaga emisiune. Iar ca sa intelegem ce inseamna coruptia, mai ales coruptia la nivel inalt, poate ar trebui ca lumea sa stie cum ne-a prins pe noi WW 2 in fundul gol din cauza contractelor de aprovizionare incheiate de M.S. Carol al II-lea.

    Răspunde
     
  • alex
    Martie 25, 2015 la ora 23:13

    Dl.Guran-respectele mele pt aceasta Extraordinara emisiune despre…. ordinarii tarii..
    Daca ar fi fost mai multi oameni de presa asa ca dvs, atunci tara asta s-ar fi schimbat de mult in bine…
    Apreciez curajul si barbatia dvs de a fi un om ce se declara liber si corect,in mod implicit prin tot ce ne spuneti seara de seara.
    Daca nu acum atunci cand, daca nu noi atunci cine sa ii schimbe pe acesti slugoi ai micimii umane??

    Răspunde
     
  • CC
    Martie 25, 2015 la ora 22:49

    typo: Miercuri, 25 martie 2015 🙂 nu 24

    Răspunde