PSG a deschis scorul rapid, în minutul 9, prin Skriniar, dar trei minute mai târziu, Leao a marcat pentru AC Milan, iar scorul a urcat la 1-1. Italienii au început repriza secundă în forță, iar Giroud a marcat pentru 2-1 în minutul 50.

Manchester City s-a impus cu 3-0 în fața elvețienilor de la Young Boys, Erling Haaland marcând două goluri.

Barcelona a avut un meci mai slab cu Șahtior Donețk decât în urmă cu două săptămâni (2-1). Atunci, catalanii au marcat două goluri rapid, în prima repriză. În meciul de marți seară, ucrainenii au deschis scorul în minutul 40, iar acesta a rămas 1-0 până la finalul meciului.