Bourbonul este folosit în combinație cu cola pentru a produce o băutură îmbuteliată foarte populară în Noua Zeelandă, iar comercianți se plâng că în ultimele luni s-au confruntat cu probleme în aprovizionarea cu bourbon. Într-o statistică citată de organizația Action Point, consumul pe cap de locuitor în Noua Zeelandă ajunge la două pahare de bourbon pe zi.
Directorul executiv al organizației industriale Spirits New Zealand consideră că această criză a fost declanșată de întârzierile transporturilor la nivel mondial, creșterea popularității băuturilor spirtoase în timpul pandemiei, dar și a blocajul lanțului de aprovizionare care vine din Kentucky și Tennessee, de unde este importat bourbonul.
Problemele de aprovizionare afectează în același timp și piața berii artizanale și pe cea de nuggets de pui. Clienții și producătorii sunt loviți și de o criză a dioxidul de carbon, necesar pentru producerea berii (mai ales a celei artizanale) și a nuggets-ului de pui. Acest aliment nu se mai găsește de câteva luni în unele supermarketuri.
Anumiți producătorii de băuturi spirtoase au avertizat încă de la începutul anului că vor întâmpina probleme în ceea ce privește cererea, existând o serie de lipsuri în lanțul de producție. Băuturile spirtoase au nevoie de luni sau ani pentru a fi gata pentru consum, astfel, o rezolvare rapidă a problemei este greu prevăzut.
Sursa: The Guardian
Echipa Biziday nu a solicitat și nu a acceptat nicio formă de finanțare din fonduri guvernamentale. Spațiile de publicitate sunt limitate, iar reclama neinvazivă.
Dacă îți place ce facem, poți contribui tu pentru susținerea echipei Biziday.