Franța și Belgia s-au întâlnit în cel mai așteptat meci din optimile competiției. Meciul a fost echilibrat, iar până la pauză ambele echipe și-au creat ocazii de a înscrie. Totuși, la pauză, scorul a fost egal, 0-0.

Meciul a fost echilibrat și după pauză, cu Franța și Belgia având fiecare șanse de a marca. Francezii au trecut în avantaj pe finalul partidei, în minutul 85. Șutul lui Kolo Muani a fost deviat în propria poartă de Jan Vertonghen.

În sferturi, Franța va întâlni învingătoarea dintre Portugalia și Slovenia. Meciul va avea loc vineri, la Hamburg.

Echipa Biziday nu a solicitat și nu a acceptat nicio formă de finanțare din fonduri guvernamentale. Spațiile de publicitate sunt limitate, iar reclama neinvazivă.

Dacă îți place ce facem, poți contribui tu pentru susținerea echipei Biziday.