Franța a întâlnit Polonia, iar Olanda s-a confruntat cu Austria, în ultima etapă din grupa D. Înainte de ultimele meciuri, Franța și Olanda, care aveau fiecare câte patru puncte, erau deja calificare.

Meciul de la Berlin, dintre Olanda și Austria, a fost unul disputat, cu răsturnări de scor. Austria a condus în două rânduri, cu 1-0 și 2-1, dar olandezii au revenit de fiecare dată. Totuși, în minutul 81, austriecii au mai marcat încă o dată, prin Sabitzer.

În celălalt meci din grupă, Franța a deschis scorul din penalty prin Kylian Mbappe, în minutul 56, dar polonezii au egalat prin Robert Lewandowski în minutul 79. În urma acestor rezultate, Austria a câștigat grupa cu șase puncte, urmată de Franța și Olanda.

Sursă foto: Captură Flashscore

Echipa Biziday nu a solicitat și nu a acceptat nicio formă de finanțare din fonduri guvernamentale. Spațiile de publicitate sunt limitate, iar reclama neinvazivă.

Dacă îți place ce facem, poți contribui tu pentru susținerea echipei Biziday.