În primul meci al serii, Galatasaray a pierdut acasă cu Bayern Munchen, scor 1-3, singurul său gol fiind marcat din lovitură de la 11 metri. Echipa germană este singura din grupă cu trei victorii din trei etape.

În celălalt meci al grupei, Manchester United s-a impus la limită în partida cu FC Copenhaga, prin reușita lui Harry Maguire din minutul 72, validată după consultarea sistemului de arbitraj video (VAR). FC Copenhaga a ratat un penalty la ultima fază a meciului.

Inter a obținut victoria în fața lui Salzburg, scor 2-1, printr-un gol marcat din penalty în minutul 64. Cu același scor a câștigat și Real Madrid, în deplasarea de la Braga. Spaniolii au avut un gol anulat și portughezilor li s-a refuzat un penalty, după intervenția arbitrajului video.