Real Madrid a învins cu greu Union Berlin, aflată la prima participare în Champions League. Jude Bellingham a marcat golul victoriei în ultimul minut de prelungiri. Galatasaray a fost condusă de FC Copenhaga cu 2-0 până în minutul 86, după care turcii au reușit egalarea în minutul 88, iar meciul s-a încheiat 2-2.

Manchester United a fost condusă cu 3-1 până în minutul 86, când Casemiro a redus din diferență și a dus scorul la 3-2. Englezii au forțat egalarea pe final, dar Bayern s-a distanțat în minutul 92, când Tel a primit o pasă perfectă de la Kimmich în fața porții și a marcat pentru 4-2. Bruno Fernandes a marcat pentru United în minutul 90+4, iar meciul s-a încheiat 4-3 pentru Bayern.

Real Sociedad a condus pe Inter Milano cu 1-0 până în minutul 87, când Lautaro Martinez a reușit egalarea.