Argentinianul a marcat din lovitură liberă, în minutul 94, și a adus victoria echipei sale. Inter Miami s-a impus cu 2-1 în meciul din Cupa Ligii, disputat la Fort Lauderdale, Florida, împotriva echipei Cruz Azul.

Lionel Messi nu a fost titular. A fost introdus în teren în minutul 54, în ovațiile spectatorilor, și a preluat banderola de căpitan. După meci, campionul mondial a declarat: ”Știam că trebuie să marchez, era ultima fază a jocului și trebuia să marchez ca să nu ajungem la penalty-uri. A fost foarte important pentru noi să obținem această victorie, pentru că este un turneu nou și ne va da încredere în continuare”.

La meciul de debut al argentinianului au asistat mai multe vedete, prin care LeBron James, de patru ori campion în NBA, Serena Williams și Kim Kardashian.

Sursă: Reuters

Sursă foto: @FCB_ACEE | Twitter

Echipa Biziday nu a solicitat și nu a acceptat nicio formă de finanțare din fonduri guvernamentale. Spațiile de publicitate sunt limitate, iar reclama neinvazivă.

Dacă îți place ce facem, poți contribui tu pentru susținerea echipei Biziday.