Marocul a devenit prima echipă africană care ajunge în semifinalele Cupei Mondiale. În prima repriză, En Nesyri a deschis scorul și a înscris cu capul pentru Maroc, în minutul 42. Portughezii au avut mai mult posesia mingii, dar echipa marocană a șutat mai mult la poartă. Antrenorul Fernando Santos l-a ținut pe banca de rezervă pe Cristiano Ronaldo.

În repriza a doua, Cristiano Ronaldo l-a înlocuit pe Ruben Neves în minutul 51, dar până la final, portughezii nu au reușit să înscrie.

Marocul va înfrunta câștigătoarea meciului dintre Franța și Anglia, care se joacă în această seară de la ora 21:00.

Echipa Biziday nu a solicitat și nu a acceptat nicio formă de finanțare din fonduri guvernamentale. Spațiile de publicitate sunt limitate, iar reclama neinvazivă.

Dacă îți place ce facem, poți contribui tu pentru susținerea echipei Biziday.