Anglia avansează în competiție de pe prima poziție a grupei B. A învins Țara Galilor cu 3-0, meciul fiind dominat clar de englezi. În minutul 50, Marcus Rashford a deschis scorul din lovitură liberă de la marginea careului. După doar două minute, Phil Foden a marcat din fața porții, după o pasă din partea lui Kane. Rashford a reușit dubla în urma unei acțiuni individuale în minutul 58. În optimi, Anglia va întâlni Senegal.

În celălalt meci din grupă, echipa SUA a învins Iran cu 1-0, printr-un gol marcat de Pulisic în minutul 38. Americanii s-au calificat astfel mai departe de pe poziția secundă în grupă, urmând să întâlnească Olanda.

Miercuri, în grupa D, se vor disputa de la ora 17 meciurile Australia – Danemarca și Franța – Tunisia. În grupa C, de la ora 21, vor juca Argentina – Polonia și Mexic – Arabia Saudită.

Echipa Biziday nu a solicitat și nu a acceptat nicio formă de finanțare din fonduri guvernamentale. Spațiile de publicitate sunt limitate, iar reclama neinvazivă.

Dacă îți place ce facem, poți contribui tu pentru susținerea echipei Biziday.