Champions League. Newcastle s-a impus pe teren propriu cu PSG, scor 4-1. Barcelona a învins Porto cu 1-0. Manchester City a câștigat cu 3-1 meciul cu Leipzig

Meciul dintre Newcastle – PSG a fost dominat de englezi, care au marcat primul gol în minutul 17, după ce căpitanul parizienilor, Marquinhos, a greșit o pasă la marginea careului. Golul secund a fost marcat în minutul 39, acesta fiind validat după ce arbitrul român Istvan Kovacs s-a consultat cu oficialii din camera VAR. Newcastle a încris golul 3 la cinci minute după debutul reprizei secunde. Hernandez a redus din diferență după doar câteva minute, dar în prelungiri, Newcastle a mai marcat un gol.

Manchester City a dominat prima repriză cu RB Leipzig și a marcat primul gol al meciului în minutul 25, prin Foden. În debutul reprizei secunde, germanii au scăpat pe contraatac, iar Lois Openda a înscris golul egalării. Alvarez a marcat pentru 2-1 la doar cinci minute după ce a fost introdus în teren, iar în final, meciul s-a încheiat 3-1.

La Madrid, Atletico a învins pe Feyenord Rotterdam cu 3-2, deși olandezii au fost cei care au marcat primii.

Echipa belgiană Antwerp a început meciul cu Șahtior în forță și a deschis scorul în minutul 3, iar în minutul 33 s-a distanțat la 2-0, controlând practic prima jumătate a meciului. Totuși, în repriza secundă, ucrainenii au revenit și au marcat trei goluri. Belgienii au ratat un penalty obținut în urma unui henț, în minutul 90+7.