Înregistrare România în Direct: Până unde îi putem permite domnului Dragnea să meargă?

Dezbaterea România în Direct este la Europa FM de la ora 13:15 și continuă online pe europafm.ro.

Puteți participa la dezbatere sunând în direct la 0372.069.599, număr cu tarif normal, comentând transmisiunile video live de pe Facebook sau adăugând opinia direct în această pagină.

stiri verificate
This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

17 răspunsuri la Înregistrare România în Direct: Până unde îi putem permite domnului Dragnea să meargă?

  • Dorina Nemeti
    Ianuarie 21, 2017 la ora 12:46

    Bună ziua Moise,să ai o zi frumoasă și binecuvântată!

    Răspunde
     
  • Iuliana Boian
    Ianuarie 20, 2017 la ora 11:42

    O țară în care justiția nu funcționează ,nu poate exista! Dl Dragnea are un tupeu nemărginit pentru că știe că nu pățește nimic! Dl Președinte Iohanis e cam singur în lupta pentru menținerea democrației !

    Răspunde
     
    1. Constantin
      Ianuarie 20, 2017 la ora 15:14

      Tocmai că Justiția a început să funcționeze, așa se explică deranjul actual. Până acum aproximativ 10 ani era liniște.

      Răspunde
       
  • A.Radian
    Ianuarie 20, 2017 la ora 09:55

    Dl. Guran,
    Va rog verificati poza din aceasta pagina de blog:
    – mana dreapta sugereza un „pistol”
    – in dreapta-spatele dvs 2 linii sunt aliniate in „zvastica”

    … asta e ca sa nu dati motive carcotasilor care se ocupa cu imaginea dnei Firea

    Răspunde
     
  • Stelian
    Ianuarie 19, 2017 la ora 23:45

    Spneti la sfarsit: „nu suntem toti infractori in tara asta”.

    Va referiti la fapul ca nu toti am comis cel putin odata in viata o infractiune, sau va referiti la cei judecati de o instanta si gasiti vinovati de incalcarea legii penale?
    Eu cred ca este apoape impsibil ca un om sa nu incalce niciodata legile penale de cand se naste pana moare, chiar si pentru simplul fapt ca nu are cum sa cunoasca toate legile in fiecare zi din viata lui. Eu stiu pe cineva care s-a imbracat militar fara sa fie, ca sa poata face un reportaj din Transnistria pin anii ’90. Iar eu cred ca am incalcat de zeci, poate sute de ori legea penala. Cateva mici infractiuni savarsite de mine:
    condus motoreta pietenului in liceu, fiind prins de militia circulatiei de la Alexandria.
    dat spga la medici, politisti, functionari ai fiscului, etc.
    nu stiu daca ascultatul postului Europa Libera nu era infractiune in comunism, dar banuiesc ca era.
    si muuulte altele.
    Dar da, daca va referiti numai la infractorii pinsi si condamnati, aveti dreptate, nu suntem toti infractori.

    Răspunde
     
    1. ilie
      Ianuarie 20, 2017 la ora 06:04

      Da maestre, poate ca am facut si noi mici infractiuni dar nu le-am facut cu premeditare, n-am furat si nici nu avem pretentia sa conducem o tara… 😉

      Răspunde
       
      1. Stelian
        Ianuarie 20, 2017 la ora 08:16

        N-ati furat niciodata in viata dvs nimic nimic?

        Cat despre partea cu condusul tarii eu n-am spus ca ar trebui condusa de infractori condamnati. Am facut referire strict la afirmatia lui Moise.

        Răspunde
         
  • laura
    Ianuarie 19, 2017 la ora 16:59

    Haideti sa fac pe baba oarba: Dar de unde sa stiu eu ca voi, cei care sustineti independenta justitiei si lupta anticoruptie nu vreti de fapt sa rasturnati acest Guvern minunat care face lucruri pentru popor si sa va puneti acolo voi oamenii vostri?

    Oki, acum sa va dau si un raspuns: daca voi, presa independenta si anumiti lideri de opinie, luptati cu adevarat contra coruptiei, acum cand justitia este pusa in pericol puteti educa cu informatii concrede gradul de prejudiciere a statului roman si consecintele „masurate la milimetru” ale unor amnsitii penale si ale schimbarii codului penal. Asta ar informa obiectiv si ar garanta ca nu sunteti pe cale sa ii aparati si promovati ai vostri.

    Răspunde
     
  • speranta R
    Ianuarie 19, 2017 la ora 16:12

    am ascultat,am vrut sa intru,nu am reusit,dar va scriu pentru ca in ’92 a fost la fel si…uite unde suntem:ne invartim in cerc”hotii nu renunta niciodata;agoniseala este scopul vietii lor”
    -generatia mea in ’92 nu prea stia ce se intampla,acum stiti!
    -eram un grup de tineri entuziasti,lucram in turism,combinat cu aviatie,cand au aparut Sefi numiti politic,neprofesionisti,au distrus tot;
    firmele mari din turism(Germania, Franta,Norvegia au plecat in Bulgaria,refuzate fiind, aici)
    -cei care nu am vrut sa dansam cum cantau ei,am plecat;
    TREBUIA SA LUPTAM!
    de atunci sfatuiesc tinerii sa lupte cand inteleg putreziciunea care se tese in jur;
    doar uniti ii biruiti pe mizerabilii care vor DOMENII si voua firimituri

    Răspunde
     
  • Me
    Ianuarie 19, 2017 la ora 15:45

    Dragnea merge pana unde vrea muschii lui, sa va fie clar! De exemplu acum s-a dus pana in Statele Unite ale SUA, :-). Dn. ambasador Klemm care zice ca SUA sustine atat de mult Romanica, ar face bine sa puna o vorba buna si sa-l retina la Guantanamo vreo 20 de ani. Sa se dea un semnal clar celor de acasa despre cum merge treaba, :-). Pentru cine n-a inteles acest text e un pamflet.

    Răspunde
     
  • Simionescu Mugurel
    Ianuarie 19, 2017 la ora 15:35

    Deja il vad pe d-l Dragnea întors din SUA.Bine mai băieți nu pot lipsi deloc si voi va faceti de cap,data viitoare sa nu se mai întâmple asemenea rateuri.

    Răspunde
     
  • RESMERITA
    Ianuarie 19, 2017 la ora 14:22

    Incep cu un citat „ma apuca nervii”(Guran).Ne intrebam de ce in tara asta- toate merg greu.
    Raspunsul este :suntem un popor de :”Gica contra”.Orcine vine la guvernare,orcine incearca sa faca ceva-trebuie sa fie oprit,haituit,hulit de acesti „Gica contra”.
    Azi dezbaterea ar fi trebuit dupa parerea mea sa fie indreptata si asupra abuzurilor facute de justitie -abuzuri in urma carora unii oameni stau sau au stat degeaba la inchisoare.Dar despre soarta acestor oameni vad ca nu doreste mai nimeni sa vorbeasca-si nici nu se incerca macar o legatura intre aceasta lege/ordonanta si aceste cazuri.
    Suntem Ok daca blamam ce face orice guvern si mai si primim niste finantari -nu prea transparente.De ce nu se spune nimic despre sumele pe care a trebuit sa le plateasca statul roman drept despagubiri pentru cei care au fost condamnati pe nedrept si au stat in inchisoare?
    De ce nu se spune nimic despre ce sume trebuie sa platim pentru conditiile din inchisorile noastre?
    O emisiune corecta ar trebui sa arate toate aspectele si sa nu insiste doar pe un aspect al subiectului zilei.
    Cand va-ti intrebat ultima oara :Ce vor romanii si daca dvs sunteti roman?

    Răspunde
     
  • CRISTI
    Ianuarie 19, 2017 la ora 14:03

    guvernul sa dea o ordonanta de urgenta,valabila 48 ore,cu gratierea celor din SRI ,care si-au depasit atributiile din fisa postului si implicit au incalcat legea,ordonanta fiind valabila pentru cei care se autodenunta,public,in caz contrar sa sufere rigorile legi,cei care nu fac acest lucru

    Răspunde
     
  • Kristina
    Ianuarie 19, 2017 la ora 14:02

    Până unde ?Eu,noi nu ii permitem .
    Singur isi permite multe.
    Intrebarea este si pe banii cui ?
    Si ca să fac o glumă nesărate :
    „D-nul Dragnea tocmai a plecat la Miami să se întâlnească cu d-nul Ghiță ca sĂ mai aducă niste înregistrări, doar nu credeți ca serialul a si luat sfârsit ? ”
    😂

    Răspunde
     
  • Vasile
    Ianuarie 19, 2017 la ora 13:46

    1 Ne trebuie legalizat bunul simt:
    Interzicerea condamnatilor penali pe viata, in a ocupa functii in parlament, guvern(exista deja) si aministratie.
    2 Parlamentarii sa poata avea maxim 2 mandate.(exact ca si presedintele).

    Răspunde
     
  • alzara medic Sibiu Radu Urdea
    Ianuarie 19, 2017 la ora 13:43

    Iohannis – Dragnea : 3- 0 .Dragnea ,out !

    Răspunde
     
  • roman
    Ianuarie 19, 2017 la ora 13:32

    felicitari celor ce ai iesit aseara! Am venit si noi din Pitesti, am urcat in masini si am venit; nu puteam sta in case

    Răspunde