Înregistrare România în Direct: Sevil Shhaideh! Ce ar trebui să facă Iohannis cu această propunere de premier?

România în Direct se aude la Europa FM. Pentru a intra în direct (între 13.15 și 14.00) sunați la 0372/069.599, număr cu tarif normal.

stiri verificate
This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

28 răspunsuri la Înregistrare România în Direct: Sevil Shhaideh! Ce ar trebui să facă Iohannis cu această propunere de premier?

  • alex
    Decembrie 25, 2016 la ora 22:14

    Iohannis nu o poate numi pe această doamna prim-ministru pentru că ar încălca câteva legi și hotărâri de guvern care reglementează accesul la informațiile clasificate, secrete de stat, siguranîa tării și raporturile cu partenerii din NATO și UE, având în vedere că soțul ei este cetățean sirian cu conexiuni la nivel înalt în politica siriană, fiind susținător infocat a lui Bashar al-Assad și Hezbollah. grupare considerată teroristă de UE și SUA.

    Răspunde
     
  • Tonyys
    Decembrie 23, 2016 la ora 22:53

    Acum se vede cat de inteligent a jucat dragnea tinand secret numele premierului….pai daca o nominaliza dupa alegeri deja acoperitii din presa – guran,rares bogdan,tapalaga,sorina matei…..faceau din dna Sevil teroristul nr. 1 al lumii raspunzatoare pt. Atentatele din america,anglia,spania,franta,belgia si germania…..nu inteleg cum teroristul nr. 1 al lumii a fost bine-mersi ministru in guvernul Ponta.

    Răspunde
     
  • narcis
    Decembrie 23, 2016 la ora 15:02

    Cred ca a sosit momentul ca romanii sa devina toleranti si sa incerce sa- si deschida putin orizontul. Ar avea mai multe satisfactii si poate ar inceta sa- si mai planga de mila si sa critice pe oricine, cu orice ocazie si din orice motiv.

    Daca ar fi mai bine informati, ar sti ca o propunere mai buna pentru prim ministru nu se putea face. Sevil face onoare in primul rand orasului de la malul marii, oamenii o respecta si o iubesc pentru ca este o fiinta deosebita. Foarte inteligenta si cu multa carisma.
    Romania are o sansa. De ce sa aruncati cu critici in loc sa vedeti oportunitatea?

    Răspunde
     
  • cetatean roman
    Decembrie 23, 2016 la ora 14:32

    Doamna propusa ca premier cu siguranta e foarte desteapta si competenta, dar barfa ziarelor si a cancanului de 2 lei s-a raspandit peste tot , pacat.

    Răspunde
     
  • Gim
    Decembrie 22, 2016 la ora 18:57

    Nu contează ca e musulman, nu contează ca e femeie, nu contează nimic din toate astea. Astea sunt normalități cu care trebuie sa fim obișnuiți.
    Nici faptul ca e „fina“ lui Dragnea nu e cea mai mare bomba.Grav este atitudinea soțului sirian fata de regimul Bashar Assad….Asta,da,ar putea crea probleme nu numai de imagine României.Si aici ar mai fi încă o problema:vechea numire a distinsei doamne în funcția de ministru înlocuitor al lui Dragnea. Și problema asta o are nu în primul rand KJ, ci serviciile….Grav ar fi ca prin aprobarea acestei nominalizări sa se treacă peste greșeală comisa.

    Răspunde

    Răspunde
     
    1. Tonyys
      Decembrie 23, 2016 la ora 22:58

      Ei lasati ca cu Trump presedinte la casa alba s-ar putea sa se schimbe felul in care lumea nord-atlantica va privi situatia din siria si al-asad sa devina un personaj dezirabil. De altfel Trump a declarat deja ca se va concentra mai ales china si e foarte probabil sa se schimbe radical politica externa americana in celelalte zone.

      Răspunde
       
  • Tariceanu
    Decembrie 22, 2016 la ora 15:19

    Iohannis ar trebui sa-l numeasca pe Tariceanu, iar daca PSD il va respinge, sa-l numeasca si a doua oara. PSD nu va risca sa-l suspende pe Johannis pentru ca ii va trezi pe cei peste 50% care nu au votat.

    Răspunde
     
  • Doru
    Decembrie 22, 2016 la ora 12:49

    Ar trebui sa desemneze pe altcineva si apoi pe altcineva si sa declanseze anticipate. Cu totul altfel va fi votul

    Răspunde
     
    1. Tonyys
      Decembrie 23, 2016 la ora 23:00

      E adevarat ca va fi cu totul altfel votul – psd singur ia mult peste 50% iar pnl nu ia 15% din voturi.

      Răspunde
       
  • cristian radu
    Decembrie 22, 2016 la ora 11:25

    asta este inteligenta ta sau sarcasmul?

    Răspunde
     
  • ??????
    Decembrie 21, 2016 la ora 21:35

    Cum considerati ca ar vota Traian Basescu o astfel de propunere daca ar fi nominalizarea de la Cotroceni si ar ajunge la vot in parlament, luand in discutie diverse multe alte aspecte si pozitii anterioare exprimate de Traian Basescu cu referire la PSD, Liviu Dragnea, Nicusor Constantinescu, invaziile de migranti din lumea araba, Omar Haisam, etc. ?

    Răspunde
     
    1. Tonyys
      Decembrie 22, 2016 la ora 00:38

      Ca parca conteaza basescu cu cei 5% ai lui din parlament.

      Răspunde
       
  • bossulica
    Decembrie 21, 2016 la ora 18:46

    da, exact asa a spus

    Răspunde
     
  • 1qlee
    Decembrie 21, 2016 la ora 17:57

    Nu contează ca e musulman, nu contează ca e femeie, nu contează nimic din toate astea. Astea sunt normalități cu care trebuie sa fim obișnuiți.
    Faptul ca e fina dansului e cea mai mare bomba.

    Răspunde
     
  • ardeal
    Decembrie 21, 2016 la ora 17:22

    @Tonyys: Tu ai o obsesie cu suspendarea lui Johannis. O repeti in majoritatea comentariilor. Cred ca esti platit pentru asta…

    Răspunde
     
    1. Tonyys
      Decembrie 22, 2016 la ora 00:21

      Intaiul turist al tarii crede ca daca face pe golanul scapa de suspendare insa problemele lui sunt pe de o parte ca Dragnea nu e vreun nou venit in politica iar pe de alta parte faptul ca are niste consilieri foarte prosti altfel nu se poate explica cum in 2 ani de la o incredere de 65-70% a ajuns pe la 35-40%.

      Răspunde
       
      1. Tonyys
        Decembrie 22, 2016 la ora 09:13

        S-a vazut la alegeri cata sustinere populara mai are iohanis – nici 40% -pnl+usr+udmr+pmp – 20+9+6+5…cu observatia ca nu cred ca toti cei care au votat cu usr,udmr si pmp nu-s convins ca ar vota cu iohanis iar pe de alta parte cu siguranta majoritatea covarsitoarea dintre alegatorii psd+alde+pru…ar vota ca iohanis sa fie demis adica doar de aici avem peste 54% – 45+6+3.

        Răspunde
         
  • DFG
    Decembrie 21, 2016 la ora 16:59

    Trebuie să o numească daca nu exista incompatibilități. E ironic faptul că au desemnat-o după acuzele despre numele străine aduse USR în campanie.

    Răspunde
     
  • Constantin
    Decembrie 21, 2016 la ora 16:56

    Desi doamna respectivă are trăsături întrucâtva mai masculine, după cum îmi amintesc, dl Dragnea a promis ca va nominaliza un bărbat pentru funcția de prim-ministru…Nu sunt sexist și nu caut sa apar neapărat drepturile bărbaților, dar așa-mi amintesc. Pe mine nu mă deranjează, vor fi acum cu adevărat în Famiglia, iar dl Dragnea are șanse reale ca în următorii 13 ani să devina un Naș veritabil. Sau este deja?…

    Răspunde
     
  • Kristina
    Decembrie 21, 2016 la ora 16:22

    Eu resping propunerea ferm !
    Merg pe votul popular .
    La Berlin nu s-a uscat sângele pe CALDARAM !Si tu pui premier in Romania o musulmană?
    Trebuie sa fi nebun să accepti o astfel de ofertă! SI VENITA DIN PARTEA UNUI HOȚ!

    Răspunde
     
  • Nicolae
    Decembrie 21, 2016 la ora 15:53

    Priviti partea buna … 20000 de biserici nu o sa mai primeasca pomeni de la stat 🙂

    Răspunde
     
    1. Kyko
      Decembrie 22, 2016 la ora 14:50

      Corect, Vor primi in schimb geamiile!

      Răspunde
       
  • Nitmar
    Decembrie 21, 2016 la ora 15:36

    Cate voturi ar fi luat PSD-ul lui Dragnea daca venea cu propunerea asta in campanie? Intr-o tara preponderent crestina, premier musulman si cu sot islamist, parca totusi e prea mult. E bataie de joc. Daca stam ca niste capre, poate nici nu meritam altceva.Si aceasta tara are secrete de stat clasificate, are interese, are idealuri- cine lupta pentru ele? Erdogan si Bashar? Astazi imi e rusine ca sunt roman.Pacat de tara asta ca e locuita de unii ca noi. Dar, cel putin pentru mine, nu e timpul pierdut sa evadez din aceasta mocirla care se numeste astazi Romania.

    Răspunde
     
  • speranta R
    Decembrie 21, 2016 la ora 15:00

    nu comentez nimic,legat de doamna!
    gandesc si va intreb:de ce psd nu a numit un necunoscut pe aici dar foarte cunoscut in lume,sa deschida usile pentru tara,sa arate ca sunt vizionari,ex.Sorin Moisa-a rezolvat vizele pentru Canada-ca el mai sunt:sa „bata”guvernul Ciolos!nuuuu,ei au ales LINISTEA;
    voi cu NOI si, NOI cu voi….
    trebuie numit PM;alegem si noi linistea caci:somnul ratiunii….pardon,natiunea a ales!
    ne invartim in cerc….

    Răspunde
     
  • Kapital
    Decembrie 21, 2016 la ora 14:30

    Pe scurt, dna SS este Boc-a lui Dragnea!

    Răspunde
     
  • Mihai
    Decembrie 21, 2016 la ora 14:19

    Si tot „ficusul” face prostii ? :))))
    Ma, sunteti fenomenal de prosti unii dintre voi…

    Răspunde
     
  • Rudolf
    Decembrie 21, 2016 la ora 14:04

    Să fim serioși! E foarte indicat să accepte din cel puțin două motive: o altă propunere ar putea fi cineva inacceptabil, nu știu, poate vreun politolog din studiourile antenei, alt motiv, doamna SS este din spatele frontului, nu e din mizeriile puterii de vreun fel.

    Mai e ceva, când UE-Rusia se ciondănesc e bine să avem relații cu Turcia lui Ponta și poate nu ne invadează refugiații, cei promiși, vreo trei milioane deocamdată.

    Răspunde
     
  • Tonyys
    Decembrie 21, 2016 la ora 13:57

    Ficusul prezidential n-are ce face si o va propune pe Sevil ca prim-ministru.Daca n-o face il paste suspendarea si ma indoiesc ca-l salveaza votul popular la cate prostii a facut ultimii 2 ani.

    Răspunde