Înregistrare România în Direct: Ce ne-au adus zece ani în UE?

Publicat la data de de Biziday

România în Direct se aude la Europa FM. Pentru a intra în direct (intre 13.15 și 14.00) sunați la 0372/069.599, număr cu tarif normal.

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

10 răspunsuri la Înregistrare România în Direct: Ce ne-au adus zece ani în UE?

  • Jean-Paul
    Noiembrie 23, 2016 la ora 21:23

    Imi place de dvs Moise:
    „A crescut salariul cu 50% de la 300 de euro la 450 euro.”
    Adevarul e ca atunci cand compari mere cu pere nu prea se vede difernta, dar atunci cand compari o cirese cu pepeni diferenta este foarte mare.

    Răspunde
     
  • ulise
    Noiembrie 22, 2016 la ora 16:44

    Peste 1 milion de divorturi in care reclamanta a fost nevoita sa minta sau sa jure fals in defavoarea reclamantului !
    Mai mult de 600000 copii sub varsta de 10 ani ramasi in Romania pentru care singurul contact cu parintii erau dulciurile si jucariile.
    Uniunea Europeana a Neunitilor se va destrama cu siguranta. Evident ca nu ” peste noapte ” . Este evident ca pute stimati cititoti ….

    Răspunde
     
  • Dor Ro
    Noiembrie 22, 2016 la ora 08:51

    …ce s-aducă !!!…..?????……ne-a adus sărăcie, foame, boli, dezastru, crime, nenorociri, etc…….și pe nemernicii tâlhari soroșiști werner kl’onannis, cioloș-mincinosul, pipidi, cernea și mulți alți abjecți plătiți de ONG-euri……

    Răspunde
     
    1. Bene-Laur
      Noiembrie 22, 2016 la ora 15:44

      puti a postac psd-ist ori proRUS…bine tot aceeasi retorica aveti!

      Răspunde
       
  • eugen
    Noiembrie 21, 2016 la ora 21:47

    Tot auzim ca romanii nu muncesc destul si nu sunt eficienti.
    Am lucrat prin mai multe tari occidentale, de pe mai multe continente si va pot spune ca angajatii romani muncesc mai mult decat alte popoare.
    Problema eficientei apare din cauza managemetnul ui romanesc care lasa de dorit de cele mai multe ori.

    Patronii si managerii romani nu stiu sa negocieze contractele, se munceste de cele mai multr ori haotic si fara rost pentru ca managerii romani actioneaza prin exces de zel prostesc si nu inteleg exact ce le cere clientul. Cer angajatilor sa faca mult mai mult decat s-a negociat cu clientul.
    Se munceste de multe ori prea mult si prea repede, si aici apar si greselile.

    Răspunde
     
  • Andrei
    Noiembrie 21, 2016 la ora 18:23

    Salut,

    Am facut un mic calcul si mie imi iese o crestere salariala anuala de 3.94%, pentru a ajunge de la 312 USD la 459 USD in 10 ani. Chiar si in mediul privat, asta e o crestere buna, peste 5 la suta deja sunt cresteri mari, peste medie. Vazut asa, nu pare foarte rau, nici nu stiu daca cresteri mai mari de atat sunt sanatoase pentru economie.

    Răspunde
     
  • Kristina
    Noiembrie 21, 2016 la ora 16:12

    Stiu ce ne -a adus UE după 10 ani 😄 :
    Pe d-nul Dacian Ciolos premier .

    Răspunde
     
  • marian
    Noiembrie 21, 2016 la ora 15:57

    eu am invatat din ue sa circul regulamentar, daca toti am circula regulamentar am castiga timp, timp in care am putea sa muncim

    Răspunde
     
  • Dan
    Noiembrie 21, 2016 la ora 14:04

    As vrea sa fac si eu o observatie, legata de criza fortei de munca din marile orase; sa stii ca exista oameni care sunt supracalificati pentru functile lor, nu multi dar sunt.
    Inca e loc de investitii in industrii si mai performante decat avem…

    Răspunde
     
    1. Constantin
      Noiembrie 21, 2016 la ora 16:04

      Domnule Dan, cand scrieti despre criza de forta de munca in marile orase, in cele mici ori in Romania in general, va referiti cel mai probabil la oferta de forta de munca, ce depaseste cu mult cererea si sunt de acord cu dumneavoastra. Aceasta situatie, determinata de disfunctionalitatile din economia romaneasca este reflectata inclusiv in numarul mic de persoane ocupate raportat la total populatie si la populatie pe grupe de varsta. De asemenea, emigratia masiva, in lipsa unei sperante reale de realizare social-profesionala in tara, vine sa sustina afirmatia ca exista criza prin excedent major de forta de munca in Romania.

      Răspunde