Înregistrare România în Direct: Cum te-ar putea convinge PSD-ul să îl votezi?

Publicat la data de de Biziday

România în Direct se aude la Europa FM. Pentru a intra în direct (intre 13.15 și 14.00) sunați la 0372/069.599, număr cu tarif normal.

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI, Diverse. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

9 răspunsuri la Înregistrare România în Direct: Cum te-ar putea convinge PSD-ul să îl votezi?

  • popescu
    Octombrie 29, 2016 la ora 20:20

    Eu chiar am un mod în care sunt sigur ca i-ași vota. Daca maine se duc în parlament și fiecare din deputați și senatori clanului declara toate escrocheriile pe care le-au făcut și apoi în tradiție cu cultura Japoneza își fac un
    Hara-kiri având în vedere pierderea onoarei. In acest caz și doar în acest caz o sa votez PSD.

    Răspunde
     
  • Constantin
    Octombrie 29, 2016 la ora 10:38

    <>_Ghilimelele sunt potrivite in textul dumneavoastra, pentru ca ceea ce spuneti ca ati votat in ultimii 20 de ani nu este de fapt dreapta politica, ci persoane cu orientari politice diverse. Nici macar dl Campeanu nu era in sens propriu de dreapta, doctrina liberala fiind una de centru-stanga. Altfel, in ultimii 26 de ani deciziile la nivel inalt in patria noastra au fost determinate de grupurile de stanga, chiar daca prin forta imprejurarilor s-au adoptat uneori masuri politice de dreapta. Conflictul intre parti importante din societatea romaneasca, intre categorii sociale si profesionale, a fost declansat in anul 1990, in cea mai radicala forma a sa, prin punerea in fapt a principiilor exprimate public: “Moarte intelectualilor!”, “Noi muncim, nu gandim!”, “Afara, afara, cu ungurii din tara!” samd. Aceasta este opera urmasilor fostei Securitati si a stangii iliescene cu filiatie spre regimurile politice Nastase-Ponta. Acum, desigur, daca votati Dragnea-PSD este cu totul altceva!

    Răspunde
     
    1. Constantin
      Octombrie 29, 2016 la ora 10:39

      Textul este adresat d-lui Sorin. (Nu stiu cum, dar a ajuns in capul thread-ului…)

      Răspunde
       
  • Sorin
    Octombrie 27, 2016 la ora 19:54

    După 20 de ani de votat „dreapta” (Câmpeanu, Constantinescu, Isărescu și Băsescu), m-am săturat de ei și de minciunile lor. Mereu alte partide (pnțcd, pnl, alianța da, pdl, „noul pnl”) dar aceleași invrajbire a noastră : „bugetarl gras” vs corporatiști, profesori vs părinții, pacienți vs medici.
    Am ajuns să imi doresc să văd această dreaptă cameleonică doar in opoziție.
    Uite așa m-a convins pnl să votez psd. Îți faci cruce: a ajuns psd-ul răul mai mic !!!!
    Dacă îmi spuneai asta acum 15-20 de ani, nu aș fi crezut !

    Răspunde
     
    1. catalin
      Octombrie 29, 2016 la ora 12:10

      Esti un tip istet..ca ti-ai dat seama ca asa zisa dreapta in afara de faptul ca se bate cu pumnul piept ca apara tara de corupti si de comunisti :)) nu e in stare sa faca nimic :))

      Răspunde
       
  • narcis purice
    Octombrie 27, 2016 la ora 01:36

    Ziua bună!
    Liberul arbitru:binefacere sau temă pentru?
    Eşti la vremea luării deciziilor;ai de ales între persoane cu abilitatea de a-şi dovedi buna pregătire profesională,eventualele bune intenţii;alegi asumatul!
    Loaialitatea faţă de grup poate fi pusă în aceeaşi balanţă cu Loialitatea pentru mai mult?
    Şi Fecioara ce ţine balanţa justeţii are ochii legaţi!

    Răspunde
     
  • grupul infractional organizat psd
    Octombrie 26, 2016 la ora 16:17

    una declara si alta fac… pe furis. impreuna cu tirficeanu, guitz tv, haznaua3 si alte entitati… dar esti orb si cu sinapsele defecte

    Răspunde
     
    1. catalin
      Octombrie 26, 2016 la ora 16:37

      Bine ca stai tu bine cu vederea :)) d-nul guran a spus ca PSD-ul a declarat..deci n-o fac pe furis..Pe furis faci tu altceva :))

      Răspunde
       
  • catalin
    Octombrie 26, 2016 la ora 13:49

    D-nule Guran, cand a declarat PSD-ul ca vrea sa desfiinteze DNA-ul? Vreau un link cu stirea respectiva..si cica nu discreditati precum Ghita..

    Răspunde