Înregistrare România în Direct, 21 sept 2016: Dar dacă n-am mai da „Socialul” în bani ci în orice altceva?

România în Direct se aude la Europa FM, zilnic, de luni până joi, de la ora 13.15

stiri verificate
This entry was posted in Diverse. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

11 răspunsuri la Înregistrare România în Direct, 21 sept 2016: Dar dacă n-am mai da „Socialul” în bani ci în orice altceva?

  • popescu alexandru.
    Septembrie 22, 2016 la ora 17:17

    Fac parte dintre cei care ar ” beneficia” de pe urma acestei propuneri care mi se pare cretina, mi-ar pica mana daca as vota cu al-de coana Anghel parlamentara.S-o manance coapta cel ce a varat-o in politica. Stiti vorba aia cu urcatul in copac. Si mai e ceva,stmabile M. G. Trecerea in randul pensionarilor nu te trimite automat la categoria „tampiti”!

    Răspunde
     
  • Gabriel
    Septembrie 22, 2016 la ora 08:51

    Pa la ce sa vina mai nene daca poate ii platesti mai putin decat e socialul. :)))) Ia da si tu banul ca lumea (@ 7euro/ora sau 30 ron/ora si o sa vezi ca or sa vina) Da asa cu 3ron/ora cine vine?

    Răspunde
     
    1. Gabriel
      Septembrie 22, 2016 la ora 08:52

      Comentariul anterior e raspuns la comentariul lui „Stefsn”

      Răspunde
       
  • cornel
    Septembrie 21, 2016 la ora 23:09

    Este foarte greu. Pentru ca e nevoie sa se cumpere atat mancare cat si imbracaminte si incaltaminte si multe altele necesare vietii zilnice.

    Răspunde
     
  • eugen
    Septembrie 21, 2016 la ora 20:50

    Va este usor sa dati vina pe ajutorul social pentru lipsa fortei de munca; eu nu inteleg cine poate trai cu 270 lei.

    Trebuie sa intelegem ca patronii romani sunt in concurenta directa cu angajatorii din vestul Europei.
    Criza a fortei de munca este si in vestul Europei, ba chiar poate mai acuta decat in Romania. Daca esti apt de munca si te duce si putin capul, de ce ai munci in Romania pe un salariu de 5 ori mai mic ?

    Lucrez intr-un mare santier naval britanic. Sunt atatia romani la munca de vezi peste tot in santier anunturi in e limbi diferite: engleza, poloneza, romana.

    Deci in general romanii muncesc de le sar capacele, dar nu mai vor sa munceasca pe 1000 lei.

    Răspunde
     
  • stefan
    Septembrie 21, 2016 la ora 19:34

    raspuns la intrebarea ta Moise ….. nici un social nene am de cules 150 de ha de vie si nu vine nici unul la munca ca au ajutor socual.

    Răspunde
     
    1. Gabriel
      Septembrie 22, 2016 la ora 08:53

      Pa la ce sa vina mai nene daca poate ii platesti mai putin decat e socialul. :)))) Ia da si tu banul ca lumea (@ 7euro/ora sau 30 ron/ora si o sa vezi ca or sa vina) Da asa cu 3ron/ora cine vine?

      Răspunde
       
  • speranța R
    Septembrie 21, 2016 la ora 18:23

    Educație,Moise!
    Știu ca știi, dar spune mai des.
    Copilul format de mic sa facă ordine,sa citească, să adune o coloana de cifre,sa i se spuna ca nimic nu e gratis ….
    sa simta bucuria realizarilor asortate cu varsta….DAR,ce mai manipulau ei astăzi?

    Răspunde
     
  • Off-topic
    Septembrie 21, 2016 la ora 16:23

    Off-topic: Moise, ai putea sa faci upload la o versiune stereo a acestei inregistrari? Ma cam doare urechea dreapta de la sunetul mono 🙂
    Mersi.

    Răspunde
     
  • Maria
    Septembrie 21, 2016 la ora 13:59

    Am putea limita ajutorul social printr-o evaluare periodica a fiecarui dosar in parte (evaluare care sa contina si o consiliere in acest sens din partea autoritatilor locale)

    Răspunde