DIGI24: Un minut şi o secundă

Comentarii prin facebook

10 răspunsuri la DIGI24: Un minut şi o secundă

  • Justitiarul
    Martie 3, 2016 la ora 09:45

    Am o rugaminte, cum imi dau seama cand intru intr-un club sau orice alta institutie, daca este pusa la punct din punct de vedere al securitatii? Cum as putea depista eventualele nereguli eu ca simplu consumator de diistractie?
    Consider a fi o informatie utila ca fiecare dintre noi sa aiiiba habar in ce se baga in general…

    Răspunde
     
    1. Loneranger
      Martie 3, 2016 la ora 14:37

      @Justitiarul nu cred ca ai cum sa iti dai seama decat ochiometric. te uiti la posibile probleme ce pot aparea in cazul unui incendiu; usi inguste/greu de deschis; usi de incendiu incuiate cu lacat, praguri sau scari ce in cazul unei busculade te vor impiedica; furtun cu hidrant de incendiu inexistent sau greu de accesat; obiecete de decor sau mobilier ce pot lua foc;
      si in special numarul persoanelor relativ la suprafata incaperii, cu cat sunt mai multe persoane intr-un interior cu atat scad sansele sa mai iesi de acolo in caz de dezastru.

      Răspunde
       
  • Divort Rapid
    Martie 3, 2016 la ora 08:35

    Ancheta inca nu s-a finalizat! O sa iasa tot adevarul la iveala, treptat, treptat!

    Răspunde
     
    1. ClaudiuM
      Martie 3, 2016 la ora 14:10

      Tu chiar mai crezi asta? dupa atatea dezastre si crime? S-a aflat adevarul de la revolutie? Dar de la Tg Mures? Sau poate la mineriade? Dar de la maternitatea Giulesti? Sunt doar iluzii. Aflam ce vor ei sa aflam. Inca mai cauta tapi ispasitori… dar sunt cam multi implicati si sunt santajabili… le este teama de denunturi… Eu nu sunt tipul care cauta teorii conspirationale dar nici nu mai am naivitatea sa mai cred in coincidente… Am vazut prea multe…

      Răspunde
       
  • Daniel
    Martie 2, 2016 la ora 23:50

    Cred ca a fost pus foc intentionat pentru a se incasa banii pe asigurare, probabil nu s-au gandit ca vor murii oameni si femei.

    Răspunde
     
  • Dan
    Martie 2, 2016 la ora 22:26

    Vama – Declar pierduta tara
    http://youtu.be/nD1IBrlvBR8

    Răspunde
     
    1. ClaudiuM
      Martie 3, 2016 la ora 14:13

      Foarte buna piesa… asta este adevarul… din cauza acestei piese nu am plecat din tara si lupt… lupt pentru copii mei, poate sunt naiv dar nu vreau sa-mi spuna ca am stat si am inghit minciuni… Hai sa nu lasam #Colectiv sa moara degeaba!!! Hai sa iesim in strada la fiecare lege data cu dedicatie si la fiecare vot impotriva justitiei… altfel ne fura vot cu vot…

      Răspunde
       
  • Anonim
    Martie 2, 2016 la ora 19:18

    Indendiul de la Colectiv a fost premeditat. Se ascunde numarul exact al persoanelor ucise, au fost mai multe.
    Acest caz a fost musamalizat si putini au stiut dinainte ca va fi un eveniment care sa zguduie putin societatea.

    Răspunde
     
    1. Florin
      Martie 2, 2016 la ora 19:50

      Ce dovezi ai?

      Răspunde
       
      1. 1qlee