Clubul celor care muncesc în România, episodul 24: Puterea de a face…

Comentarii prin facebook

11 răspunsuri la Clubul celor care muncesc în România, episodul 24: Puterea de a face…

  • agent de turism
    Decembrie 6, 2015 la ora 18:57

    buna tara, rea croiala
    mama ei de randuiala.
    aia hoti, astia hoti
    ….

    vin ai nostri, pleaca ai nostri
    noi ramanem tot ca prostii.
    aia hoti, astia hoti
    …….

    ne promit marea cu sarea
    si conduc aiurea tara,
    ………

    buna tara, rea croiala
    mama ei de randuiala
    …………

    politrucii-si fac concedii
    pe la cannes, hawai, ca regii
    pensionarii, pedagogii
    au ajuns precum milogii.

    buna tara, rea croiala
    mama ei de randuila
    ………

    Dumnezeu dac-ar veni
    prim-ministru intr-o zi
    l-am manji si i-am gasi
    cazier la sri.

    buna tara, rea croiala
    mama ei de randuiala!
    vin ai nostri, pleaca ai nostri,
    noi ramanem tot ca prostii.,,

    Răspunde
     
    1. Kristina
      Decembrie 7, 2015 la ora 11:09

      Până acum câteva zile gândeam precum majoritatea celor care nu sunt politic implicati:”toate relele ni se întâmplă din cauza politicienilor ,a conducătorilor de rea credința care ne sunt impusi irepetabil de 26 de ani incoace.
      De foarte curand am fost pusă intr-o împrejurare cu oameni simpli români neinregimentati politic si am avut soc .
      Exista o doză exagerată de răutate, de prostie,de mizerie la
      propriu care apartine intr-o măsură cetățenilor simpli la
      ora actuală. E un fel de boală, aceea de a vrea de a face răul
      înaintea binelui.
      Acea turmă asmutita cu orice preț impotriva cuiva.
      Legea ,credința nimic nu le poate sta alături decât voința dea se impune in prostia si răutatea lor .
      Atunci mai are rost să dăm vina doar pe conducători.?

      Nu e prea mare „ghinionul”pt.poporul ăsta de 26 de ani doar sub „oranduiri prost croite” ,si el poporul să nu aibă chiar nici o vină 🙂 ?

      Răspunde
       
      1. CATALIN
        Decembrie 9, 2015 la ora 12:51

        deci nu cred ca e vorba de angajatii lu Ponta, e vorba doar de politrucii care au impanzit administratia si au facut ca dezvoltarea tarii si nivelul de trai sa fie dependent de hachitele unor politicienii. In Romania o sa vezi niste chestiuni de genul: justitia face politica, Politicenii fac administratie, si tehnicienii fac politici. O restrucurare nu inseamna sa dai afara asta e ineptie, ci doar o rearanjare in sensul de a pune omul potrivit la locul potrivit. Daca vei da afara vei avea de platit ajutare de somaj si chiar daune atunci cand dai afara de-a valma. Mai mult vei avea lipsa de personal si nu se vor acoperi functiile statului. Daca vor fi pusi in functie niste sefi buni se rezolva, dar daca vor numiti iarasi niste neica nimeni precum aceea ministra de la justitie puteti fi siguri de rezultate.

        Răspunde
         
      2. CATALIN
        Decembrie 9, 2015 la ora 12:58

        Ideea este simpla cand ajunge cutitul la os nu se mai face nici o socoteaza, evident ca apare mania care duce la actiuni necugetate – numite prostie si rautate. Dar altfel p-aci nu se mai schimba nimic nu uitati cum scaparam de Cizmar, am fost atunci pe strada si stiu ca strigam Moarte …., apoi m-am ingrozit de mine insumi. oare dece trebuie sa moara oameni ca se se civilizeze si respinsabillizeze condicatorii nostri ??? De ce trebuie sa devenim animale infuriate pentru a fi luati in seamn noi cei multi si prosti ???

        Răspunde
         
  • OCHI LUCIZI
    Decembrie 6, 2015 la ora 18:10

    …cel mai important este ca omul, dupa ce exista, sa aiba viitor !,,

    Răspunde
     
  • m
    Decembrie 6, 2015 la ora 10:57

    Felicitari Moise. Respect Radu! Daca ne concentram pe lucrurile bune, pe oamenii adevarati, putem schimba. Ne putem schimba 🙂

    Răspunde
     
  • speranta R
    Decembrie 6, 2015 la ora 09:24

    dupa ce am vazut acest material mi-am
    propus sa ma plimb mai des si cand voi „atarna”,inima imi va spune:
    ai promis,”plimbarea lui Radu”;
    Multumim!

    Răspunde
     
    1. Radu Vasile
      Decembrie 17, 2015 la ora 18:14

      Va multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase.

      Răspunde
       
  • GEO
    Decembrie 6, 2015 la ora 00:16

    Răspunde
     
  • Paul
    Decembrie 5, 2015 la ora 10:01

    D-le Guran,

    De cand opozitia este dusman? Vad ca lumea a cerut ca toti angajatii lui Ponta sa fie dati afara de Ciolos. Nu vad un castig aici. Sunt de accord in masura in care moral si professional face sens.

    Răspunde
     
    1. Vlad
      Decembrie 5, 2015 la ora 17:53

      Stimate Paul,
      Ce treaba are Reportajul despre firma de soft al lui Radu, cu ineptii din guvernul Ponta pe care Ciolos nu ii vrea ???
      Te trezesti des „vorbind” asa pe langa subiect sau e de la frustrare ???
      O seara placuta Paule

      Răspunde