Clubul celor care muncesc în România, episodul 22: Frumoasă ţară! Haideți să o dezvoltăm civilizat!

Comentarii prin facebook

15 răspunsuri la Clubul celor care muncesc în România, episodul 22: Frumoasă ţară! Haideți să o dezvoltăm civilizat!

  • Catalina
    Octombrie 21, 2015 la ora 12:45

    eu am fost vara aceasta la horezu 3 zile la rand, pt ca m-am cazat la Novaci si am revenit in Polovragi pt pesteri. Dar va spun ca in 3 zile cat am colindat Horezu din magazin in magazin nimeni nu a stiut nimic de nici un atelier pt ca mmi-as fi dorit f mult o astfel de experienta atat pt mine cat si pt copilul meu. majoritatea localnicilor ori nu stiau de existenta vreunui atelier, ori spuneau ca ar fi unul dar nu se adreseaza turistilor sa ii lase sa experimenteze! Foarte dezamagita am fost, mai ales ca o mare parte a vaselor de lut erau aduse din Bulgaria, si asta nu era o mare problema, dar aceste vase sunt pictate cu culori care contin plumb, deci devin inutulizabile in bucatarie pt ca sunt periculoase pt organismul uman!
    mi se pare o ipocrizie maxima!

    Răspunde
     
  • BAF exportatoru
    Octombrie 19, 2015 la ora 18:37

    Buna reclama ! La Cheile Bistritei, Horezu, Banca Transilvania, confectii pentru barbati, magari…

    Răspunde
     
  • Kristina
    Octombrie 19, 2015 la ora 11:56

    cadrul cu măgarul a fost de nota 20 🙂
    Iar cat priveste zona: e dezvoltată si nu prea /trebuie promovata.
    Sunt zone despre care nu se vorbeste la tv.dar au un potential turistic de speriat.
    SUNT UNII CARE TAC SI TE UIMESC CAT FAC,mai ales in turismul de la munte.

    o saptamana buna pentru toti,
    si o gluma care cred eu sa fie nesuparatoare : intradevar este”imbatabil”de
    scump Intersportul, si eu zic la fel
    Decat un costum sport de la ei mai bine unul clasic cu care nu dai gres oricum,oriunde
    🙂

    Răspunde
     
  • Bogdan P.
    Octombrie 17, 2015 la ora 23:06

    Noroc ca sunteti oltean, ca altfel nu baga in seama nimeni Horezu, dapoi parcul. Bun material, felicitari!

    P.S. Spuneti-le celor care va imbraca unde va duceti sa filmati data viitoare, ca sa va costumeze adecvat. Nu, nu bocanci de tura si budigai, dar un cardigan cu chinos pentru o drumetie in natura e mai Ok decat un costum.

    Răspunde
     
  • BAF exportatoru
    Octombrie 17, 2015 la ora 15:33

    Daca vreti ceva „mai virgin” incercati Cheile Tisitei. Nu uitati cutitul de lemn pentru cazul in care va intalniti cu unul din cei 70 de usi.

    Răspunde
     
    1. Stelian F
      Octombrie 17, 2015 la ora 16:25

      N-ar fi mai bune niste petarde? 🙂

      Răspunde
       
      1. BAF exportatoru
        Octombrie 19, 2015 la ora 15:36

        Nu. Cu petarda nu poti sa-ti cureti pantalonii pe interior dupa intalnire.

        Răspunde
         
        1. Stelian F
          Octombrie 19, 2015 la ora 16:59

          Dar pot preveni intalnirea…

          Răspunde
           
          1. BAF exportatoru
            Octombrie 19, 2015 la ora 17:29

            Pai atunci plimbarea aia nu mai are niciun haz 🙂

             
  • Rena
    Octombrie 17, 2015 la ora 09:46

    Intrutotul de accord cu lozinca ‘haideti sa muncim’ dar propun mai intai de toate sa educam al nostru electorat sa nu mai voteze ca zombii orice politician unsuros care pozeaza in martir evlavos…..pana una alta in Romania se aplica acceasi ecuatie santieristica =20 cu mapa si 3 cu sapa 🙂 faptul ca natalitatea in ultimii ani este la pamant nu ingrijoreaza pe nimeni ori ca in cativa ani numarul de pensionari va fi dublu fata de cel din prezent….solutia reala la toate aceste ptobleme = ultimul stinge becul si imigram cu totii 🙂 asa unsurosii alesi ai neamului vor ‘muncii’ doar pentru al lor popor invizibil.

    Răspunde
     
    1. georgia
      Octombrie 17, 2015 la ora 17:03

      Nu a ne parasi plaiurile pentru ca ele sunt uzurpate de n iste criminali si vanzatori de tara este solutia. Solutia viabila e sa ne educam cum trebuie generatiile ce vin, sa nu le mai lasam in intuneric si sa se destepte ca sa nu se lase si ele manipulate ca noi; asta e solutia! Ca sa nu credeti ca printre straini se traeste usor…cat despre moarte, printre straini se moare si mai greu iar cu vremurile ce vin va trebui sa rrevenim acasa la noi dar daca nu ne curatam locul de sub picioare tocmai la noi acasa atunci nu o sa avem unde ne intoarce. Vad, cu tristete, ca iar dormitam pe noi si nu vrem sa ne trezim deloc. Oare vine iarna si ne-am propus sa hibernam?! Pai de aceea nu avem respect din partea nimanui din lume. Cand ne retrezim demnitatea?! Cand daca nu chiar in clipa asta????!

      Răspunde
       
  • m
    Octombrie 16, 2015 la ora 20:55

    Aer proaspat :). Muult mai bine decat acel”penibililor” … Nu putem schimba nimic din ce avem decat daca suntem pozitivi si invatam unii de la altii sa facem lucruri bune. E mai greu oleaca, dar nu prea ne-a ramas alt drum 🙂
    Drum bun, Romania 🙂

    Răspunde
     
  • Stelian F
    Octombrie 16, 2015 la ora 15:07

    Multumesc ca ati inceput sa postati iarasi aceste episoade.
    Moise m-ai facut sa zambesc cand te-am vazut la costum prin munti pe acolo. Tare mi-e teama ca oamenii vor merge acum la costum acolo si isi vor rupe picioarele 🙂

    Răspunde
     
  • Alex
    Octombrie 16, 2015 la ora 13:03

    A fost corectat, retrag 🙂 Weekend placut tuturor!

    Răspunde
     
  • Alex
    Octombrie 16, 2015 la ora 13:03

    ‘civilizat’, in titlu 😉 In rest, totul OK. Se apropie weekendul si la Biziday 😀 Emisiunea gresita uploadata, acum greseli gramaticale, dar merge, e weekend 🙂

    Răspunde