BIZIDAY: Miercuri, 30 septembrie 2015

stiri verificate
This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

15 răspunsuri la BIZIDAY: Miercuri, 30 septembrie 2015

  • VIORICA
    Octombrie 4, 2015 la ora 19:09

    nu receptionez digi, inainte urmaream tvr,cum pot sa urmaresc? am pc cam vechi a fost defect 2 luni, va apreciez dle Moise si colegii dvs

    Răspunde
     
  • andrei
    Octombrie 2, 2015 la ora 00:54

    De ceva timp nu mai pot urmari emisiunile fara buffering din 10 in 10 secunde. Si te pot asigura ca nu-i de la netul meu.

    Răspunde
     
  • gabi
    Octombrie 2, 2015 la ora 00:51

    A aparut si ordinul ANRE 140/2015 chiar azi, in MO 736/2015. Trebuie sa fie interesant pentru ca ar trebui sa puna bariere la niste abuzuri ale concesionarilor (monopoluri locale, legale)!

    Răspunde
     
  • gabi
    Octombrie 2, 2015 la ora 00:47

    Intr-una din editiile recente ai facut un comentariu despre pretul reglementat al gazelor si spre final ai amintit in acest context de cele 10 firme amendate de ANPC pentru afaceri necurate care ar afecta pretul gazului.
    As vrea sa precizez ca afacerile respective aveau ca obiect instalatiile de utilizare a gazelor (adica cele aflate in/pe proprietatea clientului), ceea ce nu are legatura cu pretul reglementat al gazului. Lucrarile respective sunt platite de clienti si nu intra in cheltuielile luate in consideratie de ANRE la calcularea pretului reglementat, sau al serviciilor reglementate. Abia zilele trecute ANRE a reglementat ceva in zona aceasta, dar documentul nu a aparut inca in Monitorul Oficial si nici pe situl ANRE (Ordinul 140/2015).
    Asadar, atentie la detalii si la profesionisti!

    Răspunde
     
  • Stelian F
    Octombrie 1, 2015 la ora 22:06

    Ce de icoane are doamna Kovesi in birou. Mi se pare foarte trist sa inteleaga atat de bine ce interzic atatea legi si sa nu inteleaga ce interzice Dumnezeul caruia se inchina, Dumnezeul revelat in Biblie.

    Răspunde
     
  • Goldmund
    Octombrie 1, 2015 la ora 18:38

    „Ceva e putred in Danemarca” si nu „pute in…”.

    Domnule Guran,
    doamna Laura Codrut Kövesi a declarat in interviu, in nici un caz ca pentru dansa si DNA ar fi o problema sa se supuna legilor din Romania, din contra! Asta ati inteles dvs, in mod eronat, domnule Moise Guran.
    Doamna Kövesi a accentuat, nu odata(!) ca si acum ca Parlamentul, „legiuitorul” incearca de cativa ani MASIV sa ingradeasca posibilitatile DNA de a face curatenie in tara noastra prin noi proiecte de legi.
    Va rog sa faceti distinctia!

    Răspunde
     
  • Dana Danoiu
    Octombrie 1, 2015 la ora 11:27

    Buna ziua,
    Sunt directorul executiv al Agentiei pentru Protectia Mediului Arad de cativa ani. Nu am studii economice sau politice dar va urmaresc cu un deosebit interes. Va felicit pentru modul in care analizati si prezentati problemele de orice natura si mai ales pentru modul echidistant in care abordati aceste probleme. Felicitari pentru toata echipa!

    Răspunde
     
  • radu
    Octombrie 1, 2015 la ora 11:06

    Salutare!

    Tot ce vorbesti la TV ai scris si undeva, pe un site, blog, ceva?

    Răspunde
     
    1. Moise
      Octombrie 1, 2015 la ora 12:24

      Nu. Dar odata, eram in Megaimage la cumparaturi si a venit un nene care mi-a strans mana. A zis ca mananca si el o paine de pe urma mea, vanzand monitorizari ale emisiunii catre clienti corporatisti. Deci, cred ca cineva face transcripturi, ba le mai și traduce in engleza. 🙂

      Răspunde
       
      1. Marek
        Octombrie 1, 2015 la ora 17:09

        Sunt si uni telespectatorii fideli din Polonia. Oameni buni si ei. Succes in continuare!

        Răspunde
         
      2. MarekM
        Octombrie 1, 2015 la ora 17:12

        Sunt si uni telespectatorii fideli din Polonia. Succes in continuare!

        Răspunde
         
  • Vlad Mitoceanu
    Octombrie 1, 2015 la ora 10:16

    Moise,

    Te rog fii baiat bun si delega soldateii sa adauge inregistrarea de la emisiune imediat ce se termina si nu a 2-a zi dimineata, asa cum ti-ai dat cuvantul.

    Pace!

    Răspunde
     
    1. Moise
      Octombrie 1, 2015 la ora 12:26

      Inca asteptam niste scule care sa poata face transcodarea mai repede. Colegii mei nu sunt soldatei.

      Răspunde
       
      1. Vlad Mitoceanu
        Octombrie 1, 2015 la ora 12:34

        Am facut o glumita, sper ca ai luat-o ca atare. Sunt ITist si de aia mi-am permis, ma scuzi daca am adus deranj.

        Traficul crescut pe site de aseara mi se datoreaza in proportie de 90% pentru ca am dat refresh la fiecare 5 minute de la 11:00 pana la 04:00 asteptand inregistrarea emisiunii.

        Pace!

        Răspunde
         
        1. Stelian F
          Octombrie 1, 2015 la ora 15:17

          Credeam ca numai eu dau refresh ca disperatul degeaba pana la 01.00…

          Răspunde