BIZIDAY: Luni, 28 septembrie 2015

stiri verificate
This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

16 răspunsuri la BIZIDAY: Luni, 28 septembrie 2015

  • DanT
    Septembrie 30, 2015 la ora 22:21

    Cand veniti pe la noi in Arad sa numarati miile de timberoane si pubele,chiar si zeci de camioane, care stau de cativa ani in curtiile Primariilor… proiectul inceput, dar nu si executat este „Sistem de management integrat al deseurilor solide in Jud. Arad”, pt care s-au cheltuit mai bine de 122.500.000 lei – prin PosMediu 2007-2013…
    Tot dam din gura de colectare selectiva dar tinem pubelele inchise in tzarcuri.

    Răspunde
     
  • adi
    Septembrie 30, 2015 la ora 20:03

    Salut domnule Moise! Spuneti ca Rusia ar putea sa incline balanta puterii pe glob cu ajutorul Chinei. Intrebare : ar merge China pana in panzele albe alaturi de Rusia ? Ma gandesc ca SUA importa mai mult din China decat Rusia, sau SUA si aliatii sai respectiv Rusia si aliatii sai. Si intr-una din editiile trecute sa vorbit despre „supraincalzirea” economiei Chinei, ce inseamna mai exact si ce efecte poate avea. Va multumesc !

    Răspunde
     
  • Dumitrache
    Septembrie 30, 2015 la ora 11:26

    Indiferent cât de bun îi netu sacadează la fel ,va rog rezolvați!!!!!

    Răspunde
     
  • lik
    Septembrie 29, 2015 la ora 19:07

    monolog politic,neoliberalism rupt de realitate.emisiunile vechi de la antene erau cu adevarat economice siintersante.

    Răspunde
     
  • titi
    Septembrie 29, 2015 la ora 17:30

    o mica greseala , dar repetata de citeva ori : Se spune OGLINDA RETROVIZOARE si NU oglinda „REFLECTORIZANTA ” !

    Răspunde
     
  • elf
    Septembrie 29, 2015 la ora 15:37

    Moise, cred ca preturile pentru m3 de lemn sunt in lei nu in euro.500 lei un m3 nu 500 de euro m3.In rest te urmama!

    Răspunde
     
  • alex
    Septembrie 29, 2015 la ora 13:56

    Colegul corespondent din Spania ar trebui sa vorbeasca mai mult despre subiect decat despre avioane ipotetice cu fotbalistii spanioli/catalani(consider ca digi are suficiente posturi tv pentru asta)…de asemenea,translatorul de rusa face tot discursul lui putin foarte incorigibil.

    Răspunde
     
  • Dumitru
    Septembrie 29, 2015 la ora 13:11

    Ar fi bine ca speach-ul lui Putin sa fie tradus mai decent si cu subtitrare, pentru cei care cunosc rusa e greu de inteles despre ce merge vorba, luand in considerare ca speach-ul este acoperit de o traducere care lasa de dorit.

    Răspunde
     
    1. Stelian F
      Septembrie 29, 2015 la ora 15:01

      Nu inteleg de ce discursul lui Obama este tradus prin subtitrare, iar cel al lui Putin este tradus prin vorbire. Oare de ce se face aceasta diferenta intre cei doi de catre Biziday?

      Răspunde
       
  • Giorgi
    Septembrie 29, 2015 la ora 11:34

    Nu merge player-ul. Am pierdut cateva emisiuni si din pacate pierdute sunt. Nu se pot nici macar asculta aici :(.

    Răspunde
     
    1. Razvan
      Septembrie 29, 2015 la ora 15:24

      Debifeaza varianta HD. Este posibil din cauza conexiunii slabe la net sa nu mearga.

      Răspunde
       
    2. AndreiM
      Octombrie 2, 2015 la ora 11:04

      Nici mie nu imi merge playerul dar se poate urmari emisiunea si aici: http://www.digi24.ro/Emisiuni/Digi24/Biziday/Arhiva+inregistrari/Biziday+-+28+septembrie+2015

      Răspunde
       
  • Florin
    Septembrie 29, 2015 la ora 10:50

    Observatie legat de VW vs Porche: VW detine 100% Porche, deci nu ar mai fi loc de conflicte in interiorul companiei.
    Wiki: Volkswagen AG purchased 49.9% of the shares in Porsche Zwischenholding GmbH (the holding company of Porsche AG) in December 2009. Volkswagen AG purchased the remaining stake in Porsche AG equaling 100% of the shares in Porsche Zwischenholding GmbH, effectively becoming its parent company as of 1 August 2012.

    Răspunde
     
    1. Mihaela
      Septembrie 29, 2015 la ora 13:37

      Florin, la ce conflicte te referi?
      Porsche face parte din concernul VW din 2012, dar asta nu inseamna ca are de a face cu conflictul actual VW.
      Vorbesc din interior ca angajat Porsche.

      Răspunde
       
  • Cornel
    Septembrie 29, 2015 la ora 09:31

    Moise, o mica corectie. Ai spus ca Obama a vorbit liber, dar defapt a citit de pe cele 2 telepromptere (sau cum s-or chema ele) aflate in stanga si dreapta lui. Le poti vedea in filmarea prezentata de ABC.
    http://abcnews.go.com/US/president-obama-decries-support-syrias-assad/story?id=34100522

    Răspunde
     
  • AA
    Septembrie 29, 2015 la ora 09:03

    O scurtă observație la reortajul cu lemnul valorificat.
    Un metru cub de lemn valorificat, valorile probabil sunt în lei nu în euro, nu e posibil ca un metru cub de cherestea sa valoreze 502euro adică 2200 ron. Dar mult mai probabil ca sa valoreze 502 ron+TVA.

    Răspunde