BIZIDAY: Marţi, 16 iunie 2015

Comentarii prin facebook

19 răspunsuri la BIZIDAY: Marţi, 16 iunie 2015

  • Heisen
    Octombrie 25, 2015 la ora 18:48

    La multi ani Alteta! O zi frumoasa va dorsec atat eu cat si toti colegii mei de la LSRS de aici de peste ocean! Pastrati-va lumina si continuati sa fiti alaturi de noi, toti romanii, prin actiunile pe care le intreprindeti!Mult succes si sanatate!

    Răspunde
     
  • Constantin
    Iunie 18, 2015 la ora 20:08

    Domnilor parca votasem la un refrendum reducerea numarului de parlamentari
    CAND SE VA PRODUCE ACEASTA???!!!

    Răspunde
     
  • Kristina
    Iunie 17, 2015 la ora 19:50

    Mai pe inteles,in limba romana:
    Esti obligat sa-ti vinzi produsele cu acte fiscale !
    Oriunde in spatiul european!

    Răspunde
     
  • Stelian F
    Iunie 17, 2015 la ora 17:01

    Daca ei isi pot da salarii cat vor si pensii cat vor si alte indemnizatii, atunci inseamna ca a noastra Constitutie se contrazice singura. Nu spune ca suntem toti egali in fata legii? Atunci legea ar trebui sa-mi permita si mie sa-mi dau o pensie speciala din bugetul statului.

    Răspunde
     
    1. Stelian F
      Iunie 17, 2015 la ora 17:16

      Constitutia este cuprinsa in cuvantul „lege”? Daca da, atunci ar trebui ca toti sa fim tratati egali de catre Constitutie.

      Răspunde
       
  • Kristina
    Iunie 17, 2015 la ora 14:28

    De unde bani pentru parlamentarii burtosi? 🙂
    Simplu:DIN JAPCA,DIN AMENZI,DIN TAXE ABUZIVE…

    intra in pielea unui agent economic azi!
    Sa vezi ce inseamna sa fi terorizat la propriu !
    Cam prin ce țări este permisă perchizitia ,in special corporală a agentului economic, stimate jurnalist?
    Si apropo:
    ANAF !ATENTIE: VREM BON LA PIATA AGROALIMENTARA!
    LA TOATE PRODUSELE DE TARABA VREAU BON !
    se poate?!
    Si la brânză sibienilor,si la….la tot!
    aud

    Răspunde
     
    1. Andrei
      Iunie 17, 2015 la ora 15:28

      Producatorii nu sunt obligati sa emita bon”

      Răspunde
       
      1. Kristin
        Iunie 17, 2015 la ora 19:46

        Va referiți la producatorii de brânză?
        Satu la intermediari care pun pe taraba doar legume si fructe din import?!
        Ca sincer va zic eu ca producator sunt obligat si la factura si la chitanță catre persoanele juridice care cumpara de la mine!
        Iar persoanelor fizice li se emit bonuri fiscale obligatoriu !
        Dumneavoastra trăiți in Romania?

        🙂

        Ca eu am fost in excursii si prin BALCANI,sincer se emit
        bonuri pentru tot fara exceptii.
        excepție bonuri la cumparaturi

        Răspunde
         
      2. k
        Iunie 17, 2015 la ora 20:08

        in ROMANIA DA !
        AU OBLIGATIA SA EMITA ACTE INSOTITOARE PENTRU MARFA LA VANZARE CATRE TERTE PERSOANE(juridice sau fizice)

        Răspunde
         
  • Garett
    Iunie 17, 2015 la ora 12:18

    Moise, las-o mai moale cu patetismul!
    Basarabia e mai sora cu Rusia si restul „Uniunii Eurasiatice” decat cu Romania!
    Ai vazut cine a castigat alegerile? Comunistii pro-rusi! Despre ce „sora” discutam?

    Răspunde
     
  • Lumi
    Iunie 17, 2015 la ora 11:19

    Musai trebuie sa li se mareasca pensia ca la cat dorm acolo nu le ajunge nici de perna. FIRAR EI SA FIE SARACII DE EI.

    Răspunde
     
  • ada
    Iunie 17, 2015 la ora 10:55

    Pantheon

    Răspunde
     
  • Dragotoiu Mihail
    Iunie 17, 2015 la ora 10:09

    Niste nemernici profitori! Sper sa nu se aplice vreodata o astfel de lege. Nenorocitii !!!

    Răspunde
     
  • Adi
    Iunie 17, 2015 la ora 09:51

    SANATAKOOOS !

    Răspunde
     
  • Claudiu
    Iunie 17, 2015 la ora 06:47

    Sunt niste profitori la fel ca si celelalte categorii cu pensii speciale.

    Răspunde
     
  • Bogdan
    Iunie 17, 2015 la ora 00:57

    In weekend plec in Grecia in concediu.
    Ce ar tb sa fac ca sa evit neplaceri in cazul in care iese Grecia din euro?

    Răspunde
     
    1. Stefan
      Iunie 17, 2015 la ora 12:06

      Trebuie sa fii pregatit sa iti faci pasaport si sa infrunti haosul algomerarii ca nu o sa fii singurul :))

      Răspunde
       
  • alex
    Iunie 17, 2015 la ora 00:03

    sunt niste animale – cu tupeu de comunisti, marlani needucati, lipsiti de bun simt.

    hiene, sobolani…capuse, lipitori, ale societatii!

    Răspunde