BIZIDAY: Marţi, 7 aprilie 2015

Publicat la data de de Moise

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

16 răspunsuri la BIZIDAY: Marţi, 7 aprilie 2015

  • Mihaela
    Aprilie 8, 2015 la ora 13:44

    Nici in Spania nu se fac reclame la medicamente si nici la farmacii. Apoi, cred ca e corect fata de pacienti sa aleaga firma medicamentului, dupa buzunarul fiecaruia si, poate nu era chiar corect ca un medic sa scrie numele unui producator pe retete. Nu am stiut pana azi ca este in interesul pacientilor. Aceasta masura adoptata recent si in Spania, o relationam mai degraba cu criza economica: in acelasi timp si farmaciile sunt obligate sa ofere un generic (in cazul retetelor), fiind majoritatea incluse in lista medicamentelor compensate, lista din care s- au exclus cele scumpe.

    Răspunde
     
  • Mos Craciun
    Aprilie 8, 2015 la ora 13:18

    Nici pe Windows phone nu mai merge. De vineri se intampla asta.

    Răspunde
     
  • un turist
    Aprilie 8, 2015 la ora 12:35

    In sfirsit o veste buna.Oare cit timp vor rezista preturile reduse cu acele 15%? Dupa parerea mea max.6 luni si iarasi de la inceput.Oarecum ne-am saturat sau plictisit de arestari,coruptie,DNA……Cancerul se vindeca in cazuri ffff rare la fel si cu spaga sau neplata TVA.
    -Moise de unde 900 Lei pe luna la mincare daca extrem de multe familii au 1500 Lei disponibili lunar sau si mai putin????? Nu trebuie vazut numai cei din Bucuresti sau orase mari,tocmai taranul care produce alimentele are un venit de subzistenta sau cum spunea cineva „african”!!!!Timpul va arata daca aceste reduceri aduc roade si locuri de munca sau este un simplu dus cald de dimineata!!!!

    Răspunde
     
  • vladut`
    Aprilie 8, 2015 la ora 11:52

    Adica in piata nu au ce cauta cei cu venituri mici; adica sarantocii sa manance nesanatos adica traiesc mai putin si cat traiesc muncesc ca nu mai apuca pensia; economie la buget adica; ura! traiasca bogatii! CA E DEMOCRATIE!

    Răspunde
     
  • Nicu
    Aprilie 8, 2015 la ora 10:54

    Se numeste „funicular”, nu lift
    Iti recomand melodia Taxi – Ca si, in fiecare emisiune faci greseli

    Răspunde
     
  • FURDUI
    Aprilie 8, 2015 la ora 09:54

    NU MERGE INREGISTRAREA, NU SE INCARCA DELOC. CE SE INTAMPLA?

    Răspunde
     
  • George
    Aprilie 8, 2015 la ora 09:45

    Reducerea TVA la alimente nu era doar o masura necesara, era o masura ABSOLUT necesara. Cauza principala e cea enuntata de Moise, cresterea numarului de locuri de munca in un domeniu incredibil de putin fiscalizat (agricultura – unde fiscalizarea redusa avea printre cauze principale tocmai cota mare de TVA, unica in Europa la alimente).
    O bila alba pentru Ponta.

    Răspunde
     
  • Jilaveanu Mircea
    Aprilie 8, 2015 la ora 08:40

    Din TVuri,am aflat ca numarul functionarilor publici este de doua ori mai mare decat ar trebui sa fie in raport cu populatia Romaniei.
    Din TVuri am aflat,ca cele 7 TVreuri care iau bani si din bugetele Romaniei au personal dublu decat ar trebui.
    Daca este adevarat,am putea sa reducem numarul somerilor co 80% angajand-ui ca functionari publici sau la TVR.
    ACEASTA ESTE O GLUMA BUNA?

    Răspunde
     
  • bog
    Aprilie 8, 2015 la ora 07:43

    Nu merge pe telefon :(:(:(:(

    Răspunde
     
  • Zoran
    Aprilie 8, 2015 la ora 01:44

    Merge si de pe mobil, in Chrome pe Android abilitând opțiunea „Versiune site pentru desktop”.

    Răspunde
     
    1. Stelian
      Aprilie 8, 2015 la ora 09:14

      Nu merge…

      Răspunde
       
      1. Zoran
        Aprilie 8, 2015 la ora 11:59

        La mine a mers in Chrome, Android 5.1, Nexus 5. Poti încerca cu browser-ul Dolphin (gratuit din Google play), e foarte bun, are si media player propriu, am încercat acum si merge. La fel, mergi in setings-advanced si setezi user agent = desktop

        Răspunde
         
  • anca
    Aprilie 8, 2015 la ora 01:40

    In primul rand sonorul e la pamant.

    Deci o sa-l mai avem pe ponta inca o tura?
    Guvernantii nostri nu pot lua spaga de la AUTOMECANICA MORENI, de nu accepta TAB-URILE?

    Răspunde
     
  • Zoran
    Aprilie 8, 2015 la ora 01:12

    Faceți sa meargă playerul si pe mobil (ca pana acum), multa lume vizionează de pe telefon / tableta. Mulțumim!

    Răspunde
     
  • johnnyx dyablo
    Aprilie 7, 2015 la ora 23:40

    de ce nu merge playerul in seara asta?

    Răspunde
     
  • Alex
    Aprilie 7, 2015 la ora 23:21

    Nu va mai merge pe mobil playerul 🙁

    Răspunde