Elena Udrea a ales să tacă

Publicat la data de de Moise

This entry was posted in Diverse. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

12 răspunsuri la Elena Udrea a ales să tacă

  • Flavius
    Februarie 18, 2015 la ora 10:05

    La momentul actual tacerea e cel mai bun lucru pentru ea !

    Răspunde
     
  • mihai
    Februarie 12, 2015 la ora 11:35

    Dupa gestul asta Basescu iese si da declaratii cum ca el crede pana cand se da verdictul judecatorilor in EA, ca e nevinovata chiar daca altii spun ca-i prost. Si participa la proiectul EI: PMP, instalandu-se intr-un birou. Inainte de a fi Udrea incatusata n-are treaba cu politica refuzand declaratiile. Oare nu putea sa stea in continuare cu familia ca pana acum ca zicea ca se simte tare bine in sanul ei. A fost obligat sa iasa ca pana acum si s-o promoveze pe final de mandat fiind mutarile de sah ale unui pierzator/obligat iesite din tipar. Nimeni nu a inteles de ce a promovat-o atat ca presedinte al PDL-ului cat si ca principal candidat la presedentie dar lucrurile ies la iveala: stie prea multe despre el ca s-o lasa sa cada singura. Sigur il va trage si pe el cu ea si asta o stiu si adversarii politici.

    Răspunde
     
  • Ioan
    Februarie 11, 2015 la ora 10:18

    Si tacerea e un raspuns !!!

    Răspunde
     
  • Ala
    Februarie 10, 2015 la ora 18:06

    Acel gest, foarte probabil, arata ca a ales sa taca. Dar daca priviti momentul pana la sfarsit acel deget isi schimba pozitia miscandu-se de pe o nara pe cealalta. Mie mi se pare un santaj. Ca i se adreseaza „unei persoane dragi”, momentan, „aflata sub mase” si care nu se afla in sala nu ma prea indoiesc. Ce ma intriga este faptul ca, cel putin teoretic, Base nu mai are nici o putere. Om trai si om vedea …

    Răspunde
     
  • Adrian
    Februarie 10, 2015 la ora 17:08

    offtopic:

    Eu ajung acasa / termin treaba pe la 11 si dupa ce ma bag in pat, ma uit si daca a aparut emisiunea de s-a terminat la 10 jumate. Daca a aparut ma uit la ea, daca nu, fac altele. Daca apare a doua zi, de obicei nu ma mai uit ever la ea (parte pentru ca majoritatea informatiilor isi pierd usor relevanta cu timpul, parte pentru ca apare alta noua si ma uit la aia).

    Răspunde
     
  • Descultul
    Februarie 10, 2015 la ora 13:21

    Fostul pres. nu si-a depasit conditia de bisnitar si mariner smecheras. La fel ca in povestile cu pirati, a avut si o tiitoare!

    Răspunde
     
  • Alex Macovei
    Februarie 10, 2015 la ora 11:19

    Moise,gestul ei spune clar:
    S-a imputit Treaba !!! :))

    Răspunde
     
  • N!ck
    Februarie 10, 2015 la ora 11:11

    Udrea nu a ales sa taca. Udrea a inteles ca TREBUIE sa taca.
    Pentru ca dupa ce Traian a declarat ca nu a putut sa faca nimic in legatura cu informatiile furnizate de ea in legatura cu Coldea nimeni din comisia SRI nu a fost curios sa-i cheme si pe ei la audieri. Si nici pe Bica nu au chemat-o…

    Si astfel comisia SRI a intarit prin audierile din 9 ianuarie 2015 declaratia lui Traian din 15 octombrie 2014: „Sa se gaseasca o formula in care serviciile sa fie ceea ce trebuie sa fie, instrumente pentru adoptarea deciziilor politice corecte, nu cumva sa ajungem la situatia in care serviciile ar putea controla fie Guvern, fie vreo comsiie parlamentara. Este in firea, in sangele oricarui serviciu, sa-si extinda capacitatea de control cat mai mult. Daca am fi avut control parlamentar corect, n-am fi ajuns aici. Din pacate, controlul e foarte slab. As indrazni sa spun ca controlul pare a fi invers.”

    Iar gestul Elenei, exersat in banca chiar inaintea discursului, arata clar o amenintare la adresa lui Coldea, fiind echivalentul lui „chestore, eu te-am facut chestor!”.
    Mesajul postat pe FB vine sa intareasca acest lucru ‘În realitate, e un semn pe care l-am făcut unei persoane dragi mie, căreia am vrut să-i transmit că “totul e în regulă”’ deoarece pentru acest lucru nu inveti sa folosesti „semnale mafiote” cand ai la dispozitie cel putin doua semne clasice: „one thumb up” sau „OK”-ul clasic.
    In concluzie pare ca traim in aceste zile intr-un film in care „fiul nerecunoscator” se intoarce impotriva „parintilor lor”.

    Răspunde
     
  • Nemo
    Februarie 10, 2015 la ora 10:20

    Ce mi se pare cel mai grav e ca legea e facuta de acesti infractori. Mafia oligarha face legea, oamenii cinstiti trebuie sa o respecte.

    Răspunde
     
  • Crisoy
    Februarie 10, 2015 la ora 09:50

    Odata cu acesti interlopi din fruntea statului roman, ar trebui luati la bani marunti si asa-zisii „jurnalisti” care au prostit poporul in acesti ultimi ani, toti acei oameni de media care nu si-au scos salariul din munca cinstita (la sapa) ci au fost angajati ai unor trusturi media ca sa propage tampeniile unor persoane sau cercuri de interese, fiind finantati, de fapt, de catre firme private care au contracte cu statul roman.

    Toti acesti agenti acoperiti sau agenti de influenta trebuie luati la intrebari, sa vedem ce interese, straine de interesul public, au servit in toti acesti ani. Vinovati suntem si noi, poporul, care ne-am uitat ca maimutzele la TV in toti acesti ani, incapabili sa distingem „ce ni se pregateste” sau ce ni se serveste, drept produs media.

    Oameni cu fibra morala slaba sunt: Cristoiu, Pora, Turturica, Andronic, Cumpanasu, Prisacariu, Sorina Matei, Turcescu, etc…. Oameni de kkt care au servit ca slugile un regim ticalos si care trebuie luati la intrebari.

    Răspunde
     
  • Crisoy
    Februarie 10, 2015 la ora 09:36

    Gestul e, clar, adresat interlopului de Traian Basescu si are semnificatia: „Imi esti dator vandut..! Vei ajunge la Puscarie la fel ca mine!”.

    Problema noastra cu acesti infractori este urmatoarea: De ce i-am finantat noi, atatia ani, prin taxe si impozite? Cat de idiotzi suntem noi ca oameni?

    Răspunde
     
    1. Cosmin Moise
      Februarie 10, 2015 la ora 10:26

      Inlocuieste Traian Basescu cu Ponta „interlop” cu „plagiator” si semnificatia cu „Las’ ca-ti vine si tie randul!” Asta ca sa-ti dai seama cat de idioti sunt voi!

      Răspunde