BIZIDAY: Marţi, 11 noiembrie 2014

Publicat la data de de Moise

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

48 răspunsuri la BIZIDAY: Marţi, 11 noiembrie 2014

  • schindler
    Noiembrie 12, 2014 la ora 18:53

    oameni buni , am impresia ca toti astia care aruncati cu critici in stanga si-n dreapta , trebuia sa candidati la presedintie si sa schimbati voi tara asta in care traim!!! sunteti penibili! Romania e o tara mediocra din cauza oamenilor care traiesc in ea, asa ca acceptati-va conditia ! Tot poporul e bolnav! Asta e calitatea oamenilor! Si ce pretentii poti avea de la un individ care abia leaga 2 cuvinte ? sa fim seriosi fratilor! Nu l-as vota pe niciunl, dar dintre 2 rele, il aleg pe cel mai mic! si ala cu siguranta nu va fi Klaus! cei care-l vor vota, vor dovedi calitatea de prosti a romanilor!

    Răspunde
     
  • Cosmin Moise
    Noiembrie 12, 2014 la ora 17:14

    Orice ati zice, Basescu este de 10 ori mai presedinte (si premier) decat astia doi!

    Răspunde
     
    1. saba
      Noiembrie 13, 2014 la ora 18:24

      O fi, dar a contribuit la dezastrul romanesc mai mult decit astea doi.

      Răspunde
       
  • Cosmin Moise
    Noiembrie 12, 2014 la ora 17:07

    O sa votez impotriva lui Sebi Ghita, Dragnea, Cozma, mazare, voiculescu etc.! Iar o sa votez contra! Asta e! Si asta doar in speranta ca PSD-ul se va face zdrente daca pierde alegerile!

    Răspunde
     
  • blueroses
    Noiembrie 12, 2014 la ora 15:06

    Legat de votul din diaspora – in timpul discutiei Ponta (care are toate cifrele, atotcunoscator fiind) a declarat ca sunt 3,5 milioane de romane peste granite, cei mai multi in Italia (si au spus acolo 1,1 sau 1,5 sau 1,7 milioane) – pai daca stiau cati si unde sunt, de ce nu au stabilit de la inceput sectii de votare suficiente si in locatii unde sunt comunitati cunoscute de romani? Romanii au fost nevoiti sa calatoreasca sute de km sa ajunga la o sectie de votare, numar de sectii/cabine/stampile/personal insuficient. Si aici dl. Iohannis nu a intrebat nimic.
    Pe Ponta l-au trimis ai lui cu dosare, cifre si hartii, sa vedem ce bine pregatit e; Iohannis a venit cu telefonul – pai echipa aia a lui cu ce il ajuta? Ia luat prin surprinderea decizia lui de a participa – OK. Macar un SMS puteau sa-i trimita, ACL nu face decat sa-l traga in jos. Macar cu o lista a marsaviilor facute in campanie de Ponta daca venea; fluturasul ala atasat la cuponul de pensie a fost o strategie josnica, trebuia sa vina cu el si sa insiste sa primeasca un raspuns, s-a lasat impins spre pensia soacrei, de parca tara si economia se invarte in jurul unei singure pensii. Mama mea nici nu s-a uitat la fluturasul acela, a aprins focul cu el (ma rog, a incercat nici de atat nu a fost bun, hartie prea lucioasa :))
    Iar ultima chestie, cu gainile e jalnica – cum adica nu exista incadrare in Codul penal – pasari moarte – e amenintare, e act de terorism – de unde sa stii de ce au murit? poate au fost infestate cu vreun virus, deci reprezinta o arma biologica. Si nu arunci cu pasari vii, e cruzime impotriva animalelor. unde sunt toti aparatorii cainilor – si gainile au drepturi! :))

    Răspunde
     
  • JR
    Noiembrie 12, 2014 la ora 15:01

    Bai prietene imi place mult ce faci pe economic, nu te baga prea mult in politica ca iesi de pe carosabil si e pacat de toata munca depusa pana acum!

    Ramai pe economic, tu treb sa ramai impartial pt ca esti un profesionist! stiu ca nu l suporti pe Ponta, dar stii care e treaba? nimeni nu face nimic, nici macar Madam Macovei pe care tu ai pus stampila! toti au un singur interes, propriul buzunar !

    Răspunde
     
  • ZXZ
    Noiembrie 12, 2014 la ora 14:46

    Sincer amandoi candidatii sunt foarte foarte slabi. Daca era altcineva in locul lui Iohannis il desfiinta pe Ponta. Alta era situatia…

    Răspunde
     
  • vali
    Noiembrie 12, 2014 la ora 14:20

    D-nul Iohannis,este strigator la cer de slab pregatit,nu trebuie sa fi politician, sa sti cat este PIB-ul Romaniei,nu trebuie sa fi primar,ptr.a sti ca Presedintele are aceeasi imunitate ca si parlamentarul,nu stie cuantumul salariului mediu pe economie,cati romani se afla in Italia (cea mai mare comunitate),este jenant sa doresti sa fi presedinte fara sa cunosti chestiuni atat de elementare,de simple,pe care le cunoaste orice roman care are un TV in casa,afiseaza un zambet nervos,fals,precum al unei vanzatoare de la tejgheaua magazinului de la periferie,amenintata de patron,nu trebuie sa aiba un contracandidat,ptr.ca nu face diferenta dintre mingea de tenis si mingea de fotbal,nu stie ca in fotbal,nu poti sa dai gol cu mana si sa ai pretentia ca va fi validat, promitind ca data viitoare inscri cu capul,nu ai ce sa cauti in teren,ptr.ca mai devreme sau mai tarziu ajungi cu colegii la duş,sau mai bine zis, daca nu castiga alegerile o sa fie…mai vb.

    Răspunde
     
  • camy
    Noiembrie 12, 2014 la ora 14:09

    Poate ca romanii se vor trezi in ultimul ceas !!!! sa vada ca daca aleg un „pampalau”, un neamt(la care lipsesc calitatile adevarate ale neamtului) – un om care a ajuns in varful competitiei prin „tradarea prietenului care la promovat” , lipsa de dialog si comunicare – va fi un dezastru pentru Romania.
    Acest om este rupt de realitatea interna si externa. Acest „pampalau” vrem sa ne reprezinte tara?????
    Acesta ne va vinde la „taraba” strainilor cum a mai facut (retrocedarea zonei centrale a Sibiului, vanzarea de copii saraci,etc… multe altele pe care Nu le stim inca) + ca are si dosare la Justitie!!! (cum sa vorbeasca de Justitie = cand el este in incompabilitate!!!)

    La interviu s-a vorbit mult de DIASPORA – parca diaspora va trai in Romania??? si in 2009 tot DIASPORA ne-a dat pe mana unui betiv, securist, comunist, mafiot – Basescu – care in 2010 mai – a executat poporul roman- fara nerusinare si un cinism fara comentarii!!!- a taiat 25% din salari, a taiat sporurile, a taiat din pensii(dar initial a vrut sa le taie cu 15%); a marit TVA=24%; a inchis spitale,etc,etc… multe alte rele facute poporului roman. Banii luati de la cei saraci ia dat ” gastii lui Basescu- Udrea, Videanu<Berceanu, Boc, Blaga, Falca,Predoiu, Macovei, etc) care au facut investitii fara cap(stadion in panta,etc….). Acum gasca lui Basescu il sustine pe Johannis!!!!! si cu cativa liberali care l-au tradat pe Crin Antonescu(betivul Orban, balbaitul Atanasiu, betivul Frunza Verde??).
    Acum DIASPORA – doreste din nou sa tradeze tara si sa ne lase pe mana acelorasi GOLANI + Basescu = care ne-au umilit timp de 10 ani!!!!

    Răspunde
     
    1. Cosmin Moise
      Noiembrie 12, 2014 la ora 17:13

      Daca mai statea nitel taia 100 %! Ar fi fost mai bine, in mintea aia creata a voastra! S-a uitat ce s-a intamplat in Grecia, Spania, Portugalia, care atunci cand au taiat au facut-o cu sete ! Milioane de someri, banci falite, oameni dati afara din case, sute de mii de falimente! Cand s-a vazut tiganu scos din garla…..!

      Răspunde
       
  • sammy
    Noiembrie 12, 2014 la ora 12:31

    in urma cu ceva vreme, cineva , parca Ursu , isi dadea cu parerea cu parerea ca o confruntare intre candidati nu v-a schimba optiunile de vot si pare-se ca a avut dreptate . psd-sti se umfla in pene ca ponta practic i-a ascuns mingea neamtului , iar oponentii se consoleaza cu gandul ca o fi neamtul prost , dar e prostul lor …

    Răspunde
     
  • ION
    Noiembrie 12, 2014 la ora 12:26

    Sunt sigur ca nimeni nu este satisfăcut înafară de V. Ponta și PSD -ul, cred că ei sunt singurii mulțumiți de eschivele golănașului lor. K.Iohannis este oarecum mahmur și clar nu și-a dorit acestă întâlnire pentru că cunoaște stilul de băiat de cartier al contracandidatului său.Avem un tablou cu amatori….. toți. Un grup de profesioniști poate să scoată ceva bun dintr- o astfel de întâlnire dar cum bine spune Moise când ai 2 cocoși din care unul este de rasă și nepregătit iar celălalt la fel de nepregătit pare că nu mai are răbdare până la intrarea în ring ,deși îi tremură durligi, arbitru este vulpea iar spectatorii sunt oi. Îmi cer scuze pentru aceste animale dar cu ajutorul fabulelor ne vedem mai bine. Cred că K Iohannis este capabil să poarte o dezbatere corectă onestă însă fără supărare V Ponta nu pentru că nu înțelege jocul corect.

    Răspunde
     
  • barbarosa
    Noiembrie 12, 2014 la ora 11:55

    nu stiu unde a punctat ponta, care si-a deconspirat total incompeenta..si dece la discutia despre coruptie nu ati prezentat si numele coruptilor dela psd citate de johannis, daca sustineti ca sunt impartial?

    Răspunde
     
  • ana
    Noiembrie 12, 2014 la ora 11:43

    acei 100 euro suma alocata sunt pentru ‘carti’ cum au primit si in alti ani, insa ei sunt obligati acum sa urmeze cursuri de pregatire pentru cum sa cheltuie acei bani, care, ghiciti ce…costa 700 lei!

    Răspunde
     
  • daniel
    Noiembrie 12, 2014 la ora 11:31

    nu va inteleg ! ce vrei mai mult de atat? Werner a fost facut praf, nu a avut vorbele la el deloc. faceti un gest de sinceritate cu voi insiva, toti cei care comentati aici si va dati cunoscatori : nu`i asa ca daca oricare dintre voi ar fi in locul lui Werner , i`ati fi facut fata lui Viorel mult mai bine decat neamtul ? raspunsul va fi afirmativ, in mod sigur. drept urmare de ce ati mai vota pt cea mai inalta functie in stat un personaj mult mai slab pregatit decat voi ? asta ca sa nu mai vorbim cat de pregatit e fata de Viorel. ai si daca veti raspune ca … tot il votati ca il are in spate pe basescu care ii va spune ce sa faca, e un raspuns gresit !

    Răspunde
     
  • sav viorica
    Noiembrie 12, 2014 la ora 11:06

    Domnule Guran! Cum puteti sa laudati (ca la o premiere) atitudinea profund infatuata, dispretuitoare a candidatului Ponta??
    Sigur ca are mai multe cifre, sigur mai multe informatii. Dar nu asta votam!
    Nu intelegeti, ca PSD au ridicat la rang de politica nationala MINCIUNA, SANTAJUL? NU VA INGROZESTE SA TRAIM URMATORII 10 ANI SUB ACESTE REGULI? Credeti ca inteligenta lui Ponta ne va aduce o tara democrata? Noi suntem ingroziti de metodele clar COMUNISTE ale lor.Nu vreau sa fiti partas la alegerea lui.

    Răspunde
     
  • Ana
    Noiembrie 12, 2014 la ora 11:02

    Concluzia, daca Ponta e golan si demagog e mai „inteligent”, se repliaza, are tactici e mai grozav. Stim ca e ca un sarpe, ca un cameleon, mincinos si nemernic, de aceea nu-l vrem presedinte. Ne-am saturat de mitocani !!

    Răspunde
     
  • saba
    Noiembrie 12, 2014 la ora 11:01

    COPII !!!! Ma uit la ceas si vad ca este … ceasul al 14-lea. S-a terminat, alegerile nu mai conteaza. Nu din asta se traieste. Cine sta la taclale, are, inca, din ce papa. Trebuie gindit si impus guvernantilor, un plan de refacere a economiei, urgent. Si trecut la treaba, ca ne apuca noaptea…

    Răspunde
     
  • Daniel
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:53

    Toata stima pentru Dl. GURAN,in legatura cu pensionarea cadrelor didactice cu trei ani mai devreme, cred ca ar fi un castig d.p.v. al cheltuielilor deoarece cei care se pensioneaza anticipat nu mai pot lucra si astfel ar lasa locurile vacante pentru tineri, pentru ca se stie ca in invatamant 99.9% din cadrele didactice care se pensioneaza la limita de varsta lucreaza in continuare in invatamant la plata cu ora pana …!

    Răspunde
     
  • Iancu Nicolae
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:24

    Ma doare sufletul ca asist impartial la o incompetenta minunata a clasei politice…oameni pe care i-am ales pentru o traista de alimente perisabile,pentru promisiuni anulate dupa alegeri,incompetenta in folosirea banului nostru si bogatiilor tarii (ca inca avem de unde)…ajunge..am un copil de 4 luni si nu vreau sa plang de dorul lui in doua decenii pentru ca a ales sa fie bun cetatean al altei tari..asa ca ma voi duce la vot.Astfel voi putea sta maca impacat cu mine insumi ca nu am asistat nepasator la indiferent ce se va intampla si nici nu am fost cumparat de promisiuni.Dar stiu atat si am cules informatii din toate sursele posibile: NU IL VREAU PE PONTA si nici puterea absoluta a PSD_ului in tara.Desteapta-te romane si nu mai fi doar un EU in ecuatia care se numeste roman..AJUNGE..Multumesc d-ule Guran ca inca faci parte din integritatea stramoseasca care isi doreste binele si nu ai fost corupt de bani..si mai sunt cativa dar mult prea putini.Basescu chiar daca nu e usa de biserica a inceput ceva si a invatat din mers,am speranta ca acest lucru sa continue.De ce nu se vede asta,de un afis si o minciuna te baga in visare, de ce vorbele vorbesc mai mult ca faptele..Inca o data o zic AJUNGE..ne indreptam spre o frustrare care e o chestiune de timp pana va atinge proportiile unui razboi civil sau a unei tari parasite in liniste si dezamagire..Imi vars amarul intre prieteni si aici si pot risca atacuri pentru parerile mele insa mi le asum..As recurge la violenta ca sa ma calmez dar m-as cobori la un nivel mizerabil si as fi pe aceeasi treapta cu cei care imi conduc tara in mizerie. Vreau respect,corectitudine,transparenta si efort..pentru ca e fac eforturi sa fiu corect,sa platesc acolo unde trebuie platit,sa imi respect orasul,tara si conationalii si asa vreau sa imi invat si copilul.Avem probleme serioase si ne gandim doar la noi..Exemplul pozitiv ar trebui sa vina de sus pentru ca oamenii se impart in 2 categorii: cei care conduc si cei care se las condusi – cand fiecare isi exercita corect acest loc lucrurile incep sa mearga bine.Simt ca traiesc o opresiune pasnica,o limitare inteligenta si o inchisoare fara pereti.Am ales sa raman in tara desi puteam sa ma numar printre cei peste3 mil de romani care s-au rupt de ai lor pentru a le oferi altceva (discutia asta e cu siguranta lunga si interpretabila,deci ma refer la motivul principal pentru care am ajuns aici) insa am ramas aici.Sunt multe de zis dar ma consider un mandru de ce au facut ai nostri ca natiune pana nu de mult ca timp..suntem un popor dar nu o natiune,suntem romani dar nu cu fapt ci cu vorba.Stiu multe dar degeaba,caci vocea mea se pierde in multimea vocilor care striga dar sunt ignorate…MA DOARE UNDE S-A AJUNS si nu indraznesc sa ma revolt fatis ci doar aici sub forma unei pareri,pentru ca am ales sa fiu individual …si cu totii facem greseala asta..voi merge la vot Duminica,faceti ce doriti,dar daca prezenta la vot spune ca suntem nepasatori,vreau sa stiu ca nu m-am numarat printre ei..chiar daca matematica in tara noastra bate orice logica si va iesi cine trebuie voi spune :am incercat. Oare cat mai este pana la saturatie maxima…si oare ce se va intampla atunci…va fi prea tarziu pentru ca vom avea o populatie prea batrana si speriata ca sa mai ridice bratul impotriva asupritorilor…This is not the end!

    Răspunde
     
  • ruxandra
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:21

    Domnule Guran,îmi plac mult emisiunile dumneavoastră,sunt bine documentate si imparțiale,îmi amintiți de domnul Ilie Serbanescu,un analist formidabil,onest, pina a început colaborarea cu Antena 3.Acum totul este pierdut,nu avem de fapt pe cine alege.Lui Ponta i-a fost frica si a blocat votarea in diaspora.Ce alegem?va aleg pe dumneavoastră.

    Răspunde
     
  • Cetateanul turmentat
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:21

    Si cand ma gandesc ca unul dintre ei ne va reprezenta tara in afara… Pai daca Iohanis va incerca sa negocieze ceva intr-un tet-a-tet cu, sa zicem Merkel, il da tipa la intors cum vrea ea. Iohanis nu are spontaneitate, nu isi face lectiile inainte de intalnire. Chiar daca o avea o gandire profunda, procesul respectiv are doar doua viteze: foarte incet si pe loc. Cel putin impresia asta a lasat-o. De Ponta… ce sa mai zic. Cuvintele sunt insuficiente pentru a-l putea caracteriza atat ca individ cat si ca om politic.
    Speram ca duminica sa am cu cine vota.
    Un gust de amar si de coclit mi se ridica din stomac. Si poate ca nu sunt singurul care-l simte…

    Răspunde
     
  • Mihail Dragotoiu
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:20

    Ma asteptam la mult mai mult din partea lui Klaus J. Sa il combata pe Ponta cu baronii, cu condamnatii… A intrat in jocul cifrelor si a discursului lui Ponta si nu cred ca a iesit prea bine din prima confruntare

    Răspunde
     
  • shutdown
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:20

    Mda, dezamagitor Iohanis…
    Cred ca Basescu a muscat din paharul de whisky vazandu-l pe Iohanis in fata soricelului atat de nepregatit si neputincios. Tot armamentul pe care l-a avut America in Irak si Afganistan il avea Iohanis impotriva lui Ponta si n-a tras un glont.

    Speram de la Iohanis sa aiba o asemenea abordare incat sa-i faca pe cei nehotarati sa iasa si sa-i dea votul. Ce a facut? M-a facut pe mine sa ma intreb daca are rost sa-mi pierd vremea duminica.

    Răspunde
     
  • camione
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:13

    bai fratilor, voi va uitati la filme chinezesti, unde se insista cu camera atat de mult incat sa se prinda si ultimul taran de ce va urma?
    ponta a zis: doar lozinca (asta cu dreptul la vot), toata diaspora va putea vota (daca nu fraudeaza) si alte chestii care nici nu trebuie comentate,
    e cineva care a gasit o propozitie 100% adevarata in cuvantarea tovarasului Ponta?
    as da premii
    Iohannis s-a incadrat in timp, mesajul principal care a incercat sa-l transmita (nu se prinde lumea, ghinionul meu, ca nu voi mai revini in tara, adios muchachos cantaritori de cojones): VOTATI SCHIMBAREA!

    Răspunde
     
  • Ilie
    Noiembrie 12, 2014 la ora 10:04

    Bravo Dl. GURAN, esti un „solist” genial, cea mai buna emisiune ever din Romania. Daca o sa ma duc la vot voi creea o casuta speciala unde voi pune stampila pe GURAN :).
    Tine-ne informati ca bine ne faci, spor!

    Răspunde
     
  • alxm
    Noiembrie 12, 2014 la ora 09:54

    cam penibila asa zisa dezbatere….mult sub asteptari si de la unul si de la celalalt..un sfat pentru staff ul de campanie ACL …poate se uita un pic si la serialul american House of cards..faza cu scuzele adresate sotiei care se afla in platou e din sezonul I , episodul 6 🙂 nu stiam daca sa rad sau sa plang..doar atat se poate ?? eu nu mai sunt demult fan basescu si nu am fost niciodata fan nastase dar daca era unul dintre ei in locul lui Iohannis il facea praf pe Ponta fara prea mare greutate…

    Răspunde
     
  • Mihai
    Noiembrie 12, 2014 la ora 09:12

    Clar,Iohanis.Din partea mea,poate sa ne conduca si un martian surdomut!Daca e un bun manager si nu vorbeste,dar FACE,mie mi-e de ajuns.Iar meamtul a dovedit in Sibiu ca se pricepe.Sint satul de incompetenti-mincinosi-guralivi-hoti-putori!Accidental,l-am urmarit pe soricel de la propulsarea lui pe sticla de „nepotul preferat al matusii Tamara” si m-a lasat cu gura cascata nesimtirea si tupeul lui!Se vedea clar ca se pregatea sa devina CEO la holdingul „PSD bussines solutions”!Acum vrea si mai sus,si dupa vorba „Fiecare popor isi are conducatorii pe care ii merita”,se pare ca va reusi!Asta nu inseamna ca ortodocsii cu ceva creier,ne-ortodocsii si necredinciosii(in vorbe mincinoase),altii decit rominii(dar care traiesc in tara asta),cei ce traiesc afara(dar mai sint romini),cei care nu vor sa se uneasca,cei care mai gindesc sau cei care vor un job si o viata cinstita,repet,asta nu inseamna ca nu pot incerca!!Doar stiti-Speranta moare ultima!Numai bine.

    Răspunde
     
    1. Un roman...
      Noiembrie 12, 2014 la ora 09:35

      Da,johannis-sase case stie ce face,mai are putin si isi face un cartier cu casele lui cumparate din meditatii si ajutorul soacrei care e de 300 de lei ! Cata mizerie umana sa te afisezi cu tot pdl-ul in spate !

      Răspunde
       
      1. Alt roman
        Noiembrie 12, 2014 la ora 10:52

        Iohannis a explicat, in mai multe randuri, cum a ajuns in posesia respectivelor case. Nicio ilegalitate, doar exemplu de buna gospodarire si investitie. Din punctul meu de vedere, este tocmai o dovada a faptului ca poate face ceva. Este la a cincea campanie electorala si nu exista absolut nicio acuzatie fondata referitoare la vreo neregula. Pe de alta parte insa, Ponta are 7 case. Dintr-un salariu de functionar bugetar. Fara nicio explicatie.
        Iar la capitolul cine cu cine se afiseaza in spate… psd-ul nu suporta grade de comparatie.

        Răspunde
         
  • Mitrache
    Noiembrie 12, 2014 la ora 08:54

    Fratilor,mergeti la vot!

    Răspunde
     
  • ema
    Noiembrie 12, 2014 la ora 08:41

    Pana la urma ce a contat pentru un necunoscator ca mine in politica a fost fiecare in parte ce a transmis nu neaparat cunoasterea de cifre…m am saturat de ,,spectacolul ,,cu care este obisnuit romanul de aceea de data aceasta aleg degenta,respectul si onestitatea adica IOHANNIS!

    Răspunde
     
  • S
    Noiembrie 12, 2014 la ora 06:43

    1. Pacat ca nu se face la Tvr
    2. Ponta a fost mai bine antrenat, a atacat si punctat unde avea problemele mari. Am vazut stilul politicienilor fara valoare (des pe la psd), si luni seara la Tvr la fel s-a comportat resprezentantul psd
    3. Iohannis a fost sub asteptari, dar eu, naiv, sper ca e o strategie. Scade asteptarile si va impresiona in ultima confruntare. Sau poate e bun ca organizator, cu multe calitati, dar nu in astfel de discutii.

    Răspunde
     
  • Mira
    Noiembrie 12, 2014 la ora 02:12

    Ponta e, dupa parerea mea, doar o poleiala si nimic mai mult. Dincolo de replicile lui, si acelea fara sare si piper, si promisiuni desarte sau exagerate, nu are nimic de oferit. Il prefer pe Iohannis, sincer in simplitatea lui. Macar stiu la ce sa ma astept.

    Răspunde
     
    1. MAni
      Noiembrie 12, 2014 la ora 11:08

      Alegand Ponta risti sa se intample rau, alegand Iohannis, te astepti sa se intample ” nimic”. Peste nimic poti pune si bine si rau, dar peste rau?

      Răspunde
       
  • anca
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:57

    Toata lumea cu judecata este frustrata din cauza astora care vor sa „conduca” aceasta tara.Cat timp vor exista partide tot asa vom fi.Aceste jeguri au ajuns sa-i corupa si pe preoti.
    MERITOCRATIA poate salva ROMANIA!

    Răspunde
     
  • bogdan
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:45

    Ca de obicei, de fapt asa cum ne asteptam, derbedeul plagiator, mincinos, incompetent si impertinent a debitat doar minciuni si calomnii, s-a laudat cu rezultatele altora.Derbedeul plagiator a avut tupeul sa-l atace pe Johannis pentru cei doi baroni pnl care au probleme cu justitia, tocmai el, cind toti baronii psd au probleme cu justitia.Derbedeul plagiator a avut tupeul sa se laude cu rezultatele economice, cind de fapt, in primele luni a beneficiat de rezultatele masurilor luate de Guvernul Boc, iar in ultimele luni, economia a reintrat in recesiune.Derbedeul plagiator a avut tupeul sa minta cu privire la rezultatele Guvernului Boc, cind de fapt recesiunea economica a fost integral datorata crizei economice mondiale, devalizarilor si dezechilibrelor provocate de fostele guvernari psd si pnl, iar iesirea din recesiune si revenirea pe crestere economica s-au datorat exclusiv masurilor corecte si absolut necesare luate de Guvdernul Boc, care a salvat tara de la faliment, de la dezastru, de la colaps economic, de la incetare de plati.

    Răspunde
     
  • ROmanul
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:39

    Cei din armata deja ies mai devreme la pensie oficial. Asa ca se poate… Si eu ma simt discriminat ca unii din armata ies la 40 ani si altii trebuie sa munceasca pana peste 60…

    Răspunde
     
    1. părerea mea
      Noiembrie 12, 2014 la ora 08:09

      ROmanul, du—te la armată , măcar să vezi ce— i și cu ce se mănâncă. Vorbim când vei avea 60 ani și pleci ân misiune……

      Răspunde
       
  • Ra
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:33

    Adevaru-i ca daca s-ar face dezbatere la TVR cu Guran moderator i-ar descoase pe amandoi.

    Răspunde
     
  • mihaix
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:08

    Am scris aceste texte inainte sa urmaresc emisiunea. Acum observ ca nu sunt singurul care gandeste ce „buni performeri” am avut.

    Răspunde
     
  • mihaix
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:06

    Atat s-a gasit dintre toti romanii ?

    Asta e tot ce avem mai bun dintre oamenii politici ? Atat au putut partidele sa aleaga ??? Au fost candidati mai buni in turul 1, exista oamenii mult mai buni in orice partid, in orice comuna…. Daca iei 50 de oameni de pe strada , scoti 5 mai buni ca astia 2.

    Pe bune daca nu imi e dor de rvemurile Nastase vs Basescu.

    Răspunde
     
  • Marcus
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:05

    Din Punctul meu de vedere Iohanis a fost OK, are ceva coloana vertebrala, nu e un mut sau vre-un retardat ceea ce pentru mine e suficient, Ponta poate sa fie geniul secolului cat timp are PSD-ul in spate eu nu il votez, iar din inregistrarile lui hrebenciuc am vazut ce au de gand PSD-istii cu justitia, credeti ca el era singurul cu astfel de idei sau de capul lui.

    Răspunde
     
  • mihaix
    Noiembrie 12, 2014 la ora 01:04

    S-au intalnit. Si Iohannis a demostrat ca nu poate, ca nu are nici inteligenta , dar nici pe cea emotionala, pt a fi presedinte, si a bate pe cineva in dezbatere. Daca era Crin Antonescu , sau Macovei, il faceau zdrente pe un Ponta, mediocru, care arunca date si informatii aiurea. Nu a zis nimic de martea neagra, de dna, de justitie (in afara de aia cu parlamentarii- cum sa zica ca va schimba legea pt a permite inceperea urmaririi penale – cand legea deja permite – au ras toti magistratii si avocatii de el ). Slab slab, slab, si Ponta era acolo , victima sigura, munitie garla. Coruptie, ineficienta economica, justitie, martea neagra, fmi, masuri economice, sute de masuri populiste care vor trebuie decontate. Imi vine sa ma dau cu capul de perete, dar pe omul acesta eu nu il voi vota. Este doar o marioneta, o papusa in mana lui Blaga, si a PNLului. Daca americanii l-au avut pe Bush jr, eu nu il vreau pe frati-su

    Răspunde
     
    1. Alt roman
      Noiembrie 12, 2014 la ora 10:57

      De acord, poate. Il preferi pe ponta? Nicio diferenta? Nu? Mai gandeste-te…

      Răspunde
       
  • Florin Ienășesc
    Noiembrie 12, 2014 la ora 00:14

    Lasă, Moise lacrimile , nu interesează pe nimeni cum plângi duminică , e nevoie de prezență la vot .

    Răspunde
     
    1. FRDy
      Noiembrie 12, 2014 la ora 18:45

      Cu ajuta prenzenta la vot, daca sa zicem vin toti dar in schimb anuleaza voturile ?

      Răspunde
       
  • radu
    Noiembrie 12, 2014 la ora 00:08

    Impartasesc frustrarea,
    Ar trebui sa iasa lumea in strada si sa-i aduca pe bombalaii astia doi pe sus la TVR.
    Nu-mi vine sa cred ca suntem in 2014.
    Imi e rusine!

    Răspunde