BIZIDAY: Luni, 9 iunie 2014

Publicat la data de de Moise

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

20 răspunsuri la BIZIDAY: Luni, 9 iunie 2014

  • gicu
    Iunie 11, 2014 la ora 18:19

    pai clar , o bagat Putin o cacealma in cardasie cu USA sa mai agite spiritele un pic, sa mai cumpere fraierii astia de europeni niste armament , ca de de cand cu Iranu nu le-a mers , cam suspina industria de armament dupa cascaval..

    Răspunde
     
  • Cosmin Moise
    Iunie 11, 2014 la ora 10:23

    Dar cum s-a potrivit ca talharia sa inceapa chiar in 2012, de oamenii pusi de cel mai cinstit guvern? Asa disperati au fost de statul in opozitie ca nu si-au mai putut pune frau hotiei, macar sa nu fie chiar pe fata? Parca nici unii n-au avut tupeul asta jegos!

    Răspunde
     
    1. Stelian
      Iunie 11, 2014 la ora 10:47

      Daca au existat romani care sa creada ca „anti Basescu” i-a motivat sa faca tot posibilul sa ajunga la guvernare si nu ciolanul, atunci imi pare foarte rau pentru ei…

      Răspunde
       
  • Bob
    Iunie 10, 2014 la ora 21:37

    Moise,iti dai seama ce este si in cazul ANRE-GDF Suez? Unde ai mai pomenit sa ti se factureze gazul in kwh cand eu, consumatorul, am contor in metri cubi? Nu mai amintesc cum se formeaza pretul. Banii astia, de la ENEL sau GDF Suez, sub forma de spaga, merg la organizatiile mafiote care sunt partidele politice din Romania.

    Răspunde
     
  • Constantin
    Iunie 10, 2014 la ora 19:44

    Intarirea leului dezavantajeaza exportatorii, dar mare parte din exporturi se realizeaza cu ajutorul importurilor, facute cu bani mai putini. De asemenea, cred ca putem sa ne bucuram pentru cei care au de platit rate in EURO. Ne laudam ca se intareste economia, prin urmare, scadrea cursului EURO in raport cu LEUL este un efect firesc. Sau economia patreiei noastre nu se intareste chiar intr-atat? Poate ca totusi a devenit atractiva si asa neintarita.

    Răspunde
     
  • Cezar
    Iunie 10, 2014 la ora 18:32

    Spaga, hotia si marlania nu or sa dispara niciodata din tara noastra pana cand ele nu vor fi legiferate extrem extrem de dur. Ai furat un portofel din autobuz, te incadrezi in categoria infractiunilor sociale pedepsite exemplar. Ai delapidat, creat si raspandit coruptie, poti fi cel mai bun exemplu pentru altii. Pedepse extrem de dure….zeci de ani de puscarie fara drept de eliberare conditionata de niciun fel. Nici macar pe cazuri medicale…sa mori in spital, dar nu afara. Sa vedem atunci cati dintre talhari vor mai risca sa stea 50 de ani inchis pentru banii care nu-i vor putea cheltui niciodata!!!

    Răspunde
     
    1. Stelian
      Iunie 10, 2014 la ora 19:09

      Intr-o Romanie cu asa legi, voi reveni cu drag.

      Răspunde
       
  • Goldman
    Iunie 10, 2014 la ora 16:20

    Nu vom lasa Chinezii sa puna mana pe nucleare.
    SUA nu va lasa Rusia sa intinda aceasta ata.
    Altfel, Doamne-ajuta! :))

    Răspunde
     
  • Adrian
    Iunie 10, 2014 la ora 13:31

    Inteleg ca urmare a cererii si ofertei se stabileste cursul pt.euro/ron. Deci cumparatorii de euro trag cursul in sus, vanzatorii in jos.
    Dar cursul usd/ron se stabileste la fel, sau este in functie de raportul eur/usd pe alte piete (cum ar fi piata forex) ?
    Aceeasi intrebare pentru celelalte valute (chf, jpy, aud, nzd, forint, leva, etc.).

    Răspunde
     
  • Gabriel L
    Iunie 10, 2014 la ora 12:35

    Domnule Guran, oricum nimeni nu intelege factura Enel,este ca si cum te-ai duce la banca sa ei un imprumut si o sa vezi ample calcule de analiza matematica….problema este ca sunt facute in asa fel incat se poate face orice in defavoarea consumatorului.Problema este cand se accepta asa ceva se face cu buna stiinta.

    Răspunde
     
  • Daniel
    Iunie 10, 2014 la ora 04:45

    Ma ingrijoreaza gandul ca vor fi in Romania reactoare construite de Chinezi.
    Daca nu gresesc d-nul Calin Popescu Tariceanu a rupt intelegerea de la Cernavoda cu acea asociere de companii energetice europene din dorinta de a castiga statul Roman mai mult (stire vazuta la aicila vremea respectiva) si acum am ajuns sa cersim la chinezi.
    Sper sincer sa pice intelegerea asta cu chinezii si sa se gaseasca una cu canadienii,francezii,nemtii sau alte astfel de tari care sa detina o tehnologie de varf in domeniu.Nu China!Sub nicio forma!
    Absolut placuta stirea cu studentii si casa lor ecologica.Mult succes in Franata si pe viitor!

    Răspunde
     
  • Dani
    Iunie 10, 2014 la ora 03:41

    Sunt curios de consecintele care vor avea loc in urma acestei descoperiri

    Răspunde
     
  • Equilibrium
    Iunie 10, 2014 la ora 02:36

    Buna seara!
    Apreciez foarte mult modul in care ati explicat Santajul la Inalta Curte. Excelent punct de vedere domnule Guran!
    Am o rugaminte: Va rog explicati ce este cu santajul la Mircea Basescu.
    Am un prieten foarte bun care spune ca este un bullshit.
    Dar eu cred ca:
    1 – daca Basescu a luat banii atunci de ce nu i-a dat inapoi ca sa nu starnesca tot scandalul?
    2 – daca Basescu nu a luat banii atunci de ce a participat la toate discutiile?

    Răspunde
     
    1. Stelian
      Iunie 10, 2014 la ora 10:46

      Se intreaba cineva in tara asta si de unde are cineva o asa suma imensa de bani?

      Răspunde
       
    2. Cristi
      Iunie 10, 2014 la ora 16:09

      Eu m-am saturat de discutiile anteniste. Intra pe blogul lui Mirciulica-Spagat-Badea pentru mai multe dezinformatii si discutii paranoice.

      In al doilea rand ce treaba are sula cu prefectura, subiectul de care vorbesti tu nu e pe ordinea de zi.

      In al treilea rand sper ca antenele sa se inchida odata, ca m-am saturat sa aud „analisti”(ca ei nu au jurnalisti acolo) care dau vina pe Basescu pentru orice de la ploaia cu grindina, la copii subnutriti din Africa.

      Răspunde