Simona Halep ne-a readus respectul

Publicat la data de de Moise

Înregistrarea integrală a emisiunii de joi, 5 iunie 2014, AICI

Categoria: Diverse
Etichete: , ,

Comentarii prin facebook

14 răspunsuri la Simona Halep ne-a readus respectul

  • bugsy
    Iunie 10, 2014 la ora 10:37

    @VictorL: Cei amintiti au lasat comunismul in urma inca…. din vremea comunismului

    Răspunde
     
  • Popescu Alexandru
    Iunie 7, 2014 la ora 10:04

    E mega performanta ce face Simona, dar revoltator este modeul in care o sa incerce diferiti mici politicieni , actuali pe cai mari , sa se cocoate pe aceste performante realizate de copii ce au muncit mult sa ajunga acolo.
    Pariem ca daca o sa castige apare si nevinovatul de ponta intr-un „selfie”

    Răspunde
     
  • Kristina
    Iunie 6, 2014 la ora 21:44

    Bafta multa!
    Succes si sper din tot sufletul la o victorie finala!
    Am scris despre MODELUL DE OM numit Simona Halep si prin februarie pe acest blog.
    Este generatia fiicei mele.
    Nu ai cum sa nu_i iubesti.
    Daca nu ei,atunci cine?

    Răspunde
     
  • Buhahau
    Iunie 6, 2014 la ora 16:35

    ..de multe ori e un mare ajutor si faptul daca Statul nu ne impiedica sa facem sau intreprindem ceva, daca macar nu ne ajuta, sentimentul meu in anii 90 acesta era ..

    Răspunde
     
  • Buhahau
    Iunie 6, 2014 la ora 13:11

    Urat urat.., deci Simona a fost campioana nationala la junioare in jurul anului 2005,
    si in preaderare si plin avant al bancilor nu s-a trezit niciuna din ele sa o sponzorizeze cum ar fi fost normal dupa parerea mea. Ci a trebuit sa umble parintii dupa imprumuturi.

    Răspunde
     
  • liliana mateiu
    Iunie 6, 2014 la ora 12:19

    cum suntem o tara de retardati dar avem si oameni cu care ne putem mandri respect nu chiar toti romanii au infatiare saracacioasa sportivii au mai multe merite decat insii din corpul diplomatic

    Răspunde
     
  • ion
    Iunie 6, 2014 la ora 11:28

    respect.. respect murdarit si violat, asa cum era de asteptat, di nou, de Antena3 si Ponta care de 2 zile trambiteaza pe toate caile ca ei sunt alaturi de Simona – incarcand sa o lipeasca cat mai mult de PESEDEU..

    Răspunde
     
  • Ana
    Iunie 6, 2014 la ora 02:02

    Felicitari Simonei! Si mult succes in continuare!

    Moise ai foarte mare dreptate! Oamenii care performeaza nu se bazeaza si nu asteapta sa le dea statul tot, ci prin munca si efort ajung pe culmi. Si oamenii astia nu isi scuza esecurile prin neputintele statului.

    Tot in tenis, un exemplu de reusita fara mare ajutor din partea statului este Judy Murray mama jucatorilor de tenis Andy si Jamie Murray.
    Cu foarte putine resurse si aproape niciun ajutor din partea statului a inceput un club de tenis pentru copii. In orasul ei nici nu prea erau terenuri de tenis, nicio traditie a tenisului, nici ea ca antrenoare nu mai fusese la competitii internationale. Dar a inceput de jos, a invatat si ea ca antrenoare si a reusit!
    Din primii 20 de copii pe care i-a antrenat 5 dintre ei deja sunt jucatori de tenis de top care au participat la diferite turnee(Roland Garros, Jocurile Olimpice, etc)!
    …si cine stie cati dintre copiii pe care i-a antrenat ea vor ajunge in diferite topuri?
    Tot ea a fost prima antrenoare a baietilor ei.

    It’s never what you have! It’s WHAT YOU DO with what you have!!!
    It’s about being resourceful instead of looking at the lack of resources!
    What can we do with what we have?

    Pot sa iti mai spun ca nici in Marea Britanie statul nu le da totul jucatorilor de tenis!
    Cunosc un adolescent de 16 ani, jucator bun de tenis, care participa la diferite competitii internationale si isi finanteaza calatoriile prin predarea de lectii de tenis. Daca un adolescent de 16 ani reuseste, nu avem scuze ca nu reusim!

    Răspunde
     
  • Gheorghe Matei
    Iunie 6, 2014 la ora 01:03

    Nimic nu mai aduce ceea ce Romania a pierdut in comunism si in ultimii 24 de ani. Simona, Nadia, Hagi, Nastase, Tiriac, si multi altii sunt parca din alta era de civilizatie. Politicienii arunca cu noroi peste tot. Ei nu se vor satura de bani niciodata. Asta este Romania REALA. Simona este o poveste!

    Răspunde
     
    1. bugsy
      Iunie 6, 2014 la ora 15:55

      Nadia, Nastase, Tiriac, Hagi s-au format si au performat in comunism!

      Răspunde
       
      1. tree4me
        Iunie 6, 2014 la ora 20:27

        Nastase a fost si vinzator in comunism.

        Răspunde
         
      2. VictorL
        Iunie 8, 2014 la ora 14:48

        @Bugsy.Da dar cu amendamentul ca au lasat comunismul dracului in urma…Doar Hagi a mai stat in tara dar era deja mare om de afaceri in perioada tranzitiei.S-au intors cu totii dupa ce a plecat Ceausescu.A mai fost si Dobrin dar a murit aici sarac si multi altii…

        Răspunde