BIZIDAY: Miercuri, 28 mai 2014

Publicat la data de de Moise

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

12 răspunsuri la BIZIDAY: Miercuri, 28 mai 2014

  • anca
    Mai 30, 2014 la ora 08:29

    Bravo Bulgarilor ca nu s-au lasat corupti de CHEVRON,ca ai nostri ca brazii fac cadou tot.Ar fi timpul sa le spunem ca tara asta R O M A N I A este a poporului nu a clicii politice care s-a instaurat la butoane de 25 de ani.Mr.Barosso este in „carpe”,saracul(!),ce-o sa raspunda el papusarilor de actiunea”nesabuita”a bulgarilor!?Masina lui nenea GOOGLE mai are nevoie si de niste sezori introdusi in benzile de trafic plus altele.Nu este asa de usor dar nici ieftin,asa ca mai e de asteptat.

    Răspunde
     
  • Florin
    Mai 30, 2014 la ora 01:23

    Ati observat la finalul emisiunii ca in Brazilia masinile de politie sunt Dacii ?! Logan si Duster …doar ca au (din pacate)…semnul Renault!

    Răspunde
     
  • Aurelian
    Mai 29, 2014 la ora 15:12

    Felicitari d-lui Guran pentru singura emisiune impartiala si la obiect, legata de problemele Romaniei, pe care o mai urmaresc. Operatorul de cablu mi-a furat Discovery. Mi-a mai ramas National Geographic si Biziday.

    Răspunde
     
  • Cezar
    Mai 29, 2014 la ora 12:30

    Ha ha ha ha ha ha ha……nu se mai face!? Va suna cumva cunoscut lucrul asta? Victor Pinocchio Ponta nu e altfel decat restul pacalicilor de pana acum…..mai e careva sa puna botul la minciunile politrucilor romani, indiferent de orientarea politica? 🙂

    Răspunde
     
    1. Cezar
      Mai 29, 2014 la ora 12:32

      Pardon…care sa puna botul…scuzati gresala, dar am scris in pripa si m-a luat cu capul cand am auzit stirea!

      Răspunde
       
    2. Stelian
      Mai 29, 2014 la ora 13:21

      Mai e!

      Răspunde
       
  • Darie
    Mai 29, 2014 la ora 11:16

    Foarte tare faza cu nevasta :))

    Răspunde
     
    1. Stelian
      Mai 29, 2014 la ora 11:40

      Pe asta cu nevasta, pe care Moise n-a vrut sa o spuna, ceea ce inseamna ca cel putin cateodata, el spune ceea ce nu vrea sa spuna, nu prea o pricep, eu fiind cel care conduceam, cand sotia consuma bauturi alcolice la cate o petrecere. Dar se pare ca exemplul meu de a nu consuma asa ceva, a inspirat-o si pe ea. 🙂

      Răspunde
       
  • Stelian
    Mai 29, 2014 la ora 09:52

    Aia cu pestele prajit a fost tare :).
    Chiar, la un pescuit adevarat cand mergi? Pe rau la musca, la rapitor, miscare, sanatate, ca de citit iti faci timp acasa.

    Răspunde
     
    1. Constantin
      Mai 29, 2014 la ora 10:16

      Nu stiu daca a fost tare, dar dupa parerea mea nu a fost foarte eleganta.

      Răspunde
       
      1. Stelian
        Mai 29, 2014 la ora 11:32

        Da, a fost un limbaj dur pentru Moise si chiar pentru TVR. Dar este de inteles frustrarea care a dus la acest limbaj. Cred doamna a picat la mijloc, Moise fiind suparat ca pana si pe el, reusisera sa-l pacaleasca putin, cu minciuna reducerii CAS.

        Răspunde
         
  • Nedelea Andrei
    Mai 29, 2014 la ora 08:51

    In Germania anului 2013 benzina era cu 0.07 Euro mai scumpa ca in Romania, asta in conditiile in care nu platesti Vigneta sau alte taxe. Acum va intreb, la ei de ce se poate ca la un nivel de trai de … 5 ori? mai bun, se poate circula mult mai ieftin? In plus, daca ai drumuri bune nici masina nu o strici ca la noi! Si totusi, desi pentru nemti chiar ieftin sa mergi cu masina, statul le-a pus la dispozitie trenuri moderne, cu care oamenii pleaca la serviciu. Masinile raman in marile parcari amenajate de langa statiile de tren. Felicitari! Conducatori de stat de grupa mare gradinita!

    Răspunde