BIZIDAY: luni, 2 decembrie 2013

Publicat la data de de Biziday

Emisiunea poate fi urmărită și aici: http://www.seenow.ro

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

10 răspunsuri la BIZIDAY: luni, 2 decembrie 2013

  • Andrei
    Decembrie 8, 2013 la ora 10:53

    „Va incurajez domnule primi ministru sa mergeti mai departe”

    Mie nu mi-e clar, in afara de scumpirea benzinei, unde a mers pana acum.
    Si daca incurajarea se refera la scumpire, eu l-as incuraja sa se razgandeasca urgent!!!

    Răspunde
     
  • mircea
    Decembrie 4, 2013 la ora 20:00

    SALUT, IMI PLACE RECLAMA CU MUNCA!!!!
    ESTE FOARTE TARE, FACI RECLAMA LA FIRMA CUCU, CARE NU DA BANI DAR DA DE LUCRU!!!!
    TE PLATESC BINE CA SA LE FACI RECLAMA!

    Răspunde
     
  • Dorel
    Decembrie 3, 2013 la ora 23:46

    Ma bucur ca ati reusit sa faceti la emisiunea Dvs. de la Europa FM si o emisiune legata de gazele de sist si poate reusiti sa mai afceti emisiuni pe aceasta tema si poate o sa dezbateti aceasta tema si la avocatul diavolului iar daca aveti timp va rog sa vizionati si filmul de pe linkul de mai jos.

    Răspunde
     
  • Chirita Aurelian Stefan
    Decembrie 3, 2013 la ora 18:09

    Bancul Zilei:Traian Basescu este invitat de catre Primarul Sibiului cu ocazia Festivalului de teatru , editia 2011. Basescu accepta invitatia si participa la spectacolul Othello,maurul din Venetia in rolul lui Othello.Reprezentatia este stradala ,iar la un moment dat, Othello trebuie sa il prinda de piept pe Iago cel cei aduce vestea infidelitatii.Basescu vrea sa fie original s-a apuca pe primul calator cei iese in cale.Cum acesta era un italian ii sopteste presedintelui-O` bello!Un copil hatru ,fiu al unui functionar public atins de pachetul de masuri al Cabinetului Boc adauga -bestia neagra a romanilor!Un ziarist economic strain cu vederi de stanga, participant la eveniment retine scena si relatand de revenirea partiala a salariilor isi intituleaza articolul:Basescu sau O`bello ,bestia neagra a romanilor! reproducand intamplarea.Basescu citeste articolul si se amuza.In toamna lui 2011are loc o reunine S.U.A. -Europa la care particpa si Presedintele.Presedintele american il abordeaza brusc pe Basescu si se recomanda:Obama, Presedintele S.U.A.
    Basescu( surprins,adauga):O` bello ,bestia neagra a romanilor !
    Concluzie : Orice om in subconstientul sau se cunoaste destul de bine.

    Răspunde
     
    1. andi
      Decembrie 3, 2013 la ora 18:14

      Tare sunt curios cine a stabilit ca asta e bancul zilei.

      Răspunde
       
  • Chirita Aurelian Stefan
    Decembrie 3, 2013 la ora 18:01

    Aseara, d-l Bucura ne spunea ca in manual de economie de clasa a X sau a XI se spune ca in criza economica(contractie economica mai corect) nu se maresc taxele.Domnia sa poate a fost plecat in Caraibe si vrajit de natura a uitat sa parcurga pe net realizarile Guvernului Boc ( crestere economica +2,5%-2011 ) pe masura anverguri sale politice(noul,,Kogalniceanu” ha,ha,ha!).Bine ca ne-a spus-o un adept a lui Basescu (d-na Udrea ) ca altfel dupa ispravile destonicului ,,meserias” l-am fi confundat cu Piticot.Sper ca presa economica exulta ca urmare a masuri d-lui Presedinte(,,Doar ” a criticat taxare-nu vad reactii!).Bine ca a triumfat ,,ratiunea ” economica!Vivat homo economicus(Traian Basaescu)!Le propun sa-i decerneze d-lui Basescu titlul de Personalitatea Economica a Anului 2013.Pt un premiu al Academiei Romane sau Suedeze in domeniul economic mai greu, acolo se fac analize economice.
    P.S. Cand aud atatea ineptii economice la t.v.( e plina tara de pareologi),ma gandesc la vorbele Bibanului: Romania ,tara frumoasa ,pacat ca este locuita !

    Răspunde
     
  • NicuCreanga
    Decembrie 3, 2013 la ora 13:59

    romania a devenit un mare bordel
    plagiatori minciunosti talhari tarfe …
    ce rusine si doar sint oameni care nu merita asta injosire

    Răspunde
     
  • George