Ora de Business: luni, 20 mai 2013

gigi-becali

Emisiunea poate fi urmărită aici: http://www.tvrplus.ro/editie-ora-de-business-105676 precum și pe canalul BiziDay de pe YouTube.

stiri verificate
This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

16 răspunsuri la Ora de Business: luni, 20 mai 2013

  • crihcip
    Mai 23, 2013 la ora 10:33

    Moise daca si tu ai ajuns ca mai mult de jumatate din emisiune sa vorbesti despre bacali se pare ca ne meritam tara asta plina de judecatori si procurori corupti si poate ar trebui sa schimbi denumirea la emisiune so faci politica ca de cand ai venit la tvr pe langa ca ai facut emisiunea de jumatate de ora mai si vorbesti trei sferturi din ea despre politica. Iar cand am vazut ca il mai si compatimesti pe becali
    pentru 3 ani din care probabil va face 1-2 si o va duce mai bine ca afara cand va sari cu bani pe la paznici aia ii vor pupa si picioarele,trebuia sa ia minim 10 ani impreuna cu restul hotilor din dosarul transferurilor insa traim in Romania si cu asta am zis totul. Sper totusi ca pe viitor sa faci emisiunea cat mai economica si fara politica.Bafta.

    Răspunde
     
  • laurentiucat
    Mai 21, 2013 la ora 23:59 Răspunde
     
  • costi d
    Mai 21, 2013 la ora 23:33

    cind becali ajunge la puscarie, a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la o alta adresa.mailul ajunge din greseala la mitica de la liga care tocmai venise acasa.citeste mailul si lesina .in mesaj scria :salut mitica ,am ajuns cu bine.probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculatorsi aici si pot trimite mesaje persoanelor dragi,doar ce-am ajuns si am vreificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta saptamina viitoare.abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de linistita ca a mea.nu uita cutia de table .

    Răspunde
     
  • laurentiucat
    Mai 21, 2013 la ora 20:25

    cica nu e asa…
    am cautat sa vad daca se verifica ce spun colegii si am gasit urmatoarele:
    http://www.ziare.com/sorin-oprescu/primar-general/oprescu-spune-ca-nu-are-nicio-legatura-cu-achizitia-autobuzelor-mercedes-1009678
    – iar ptr montarea a 12 instalatii de aer conditionat ar fi vorba de vreo 20.000 de euro/bucata. in total la vreun milion de lei.
    in rest nu stiu, nu ma bag, nici nu prea calc prin bucuresti…

    Răspunde
     
  • cornel
    Mai 21, 2013 la ora 17:15

    Interesanta informatia asta cu 50.000 EURO montarea de aparat de aer conditionat pe autobuz Mercedes acum dar cumpararea initiala a autobuzului cu aparat de aer conditionat costa in plus 5.000 EURO. Curata afacere ca sa zic asa pentru Primaria Capitalei si pentru bucuresteni, daca aceste cifre sunt niste cifre corecte. Si te mai miri de ce multe lucruri sunt anormale in Bucuresti si in Romania, ne costa scump si cetateanul obisnuit sufera pe de o parte iar pe de alta e jumulit de bani – adica de banii pe care nu prea ii are pentru ca autobuzele astea Mercedes s-au cumparat prin credit.
    Uite d’aia.

    Răspunde
     
  • Constantin
    Mai 21, 2013 la ora 16:24

    Dom’ doctor, va admir! Nu stiu sigur daca ati tinut vreodata in mana bisturiul, in ultimii zece ani sigur nu, ca v-ati concentrat asupra activitatii politice, dar mai inainte, cine stie?! Doar ati fost „baiatu’ lu’ tata” si ginerele generalului Fica si ati copilarit in cartierul Primaverii aproape de tov. Iliescu, prin urmare activitatea stiintifica nu prea conteaza (lumea zice ca lucrarile indicate de dumneavoastra ca le-ati publicat nu se prea gasesc in revistele de specialitate Ex. „Chirurgia”). Mai ’nainte ati avut functii administrative. Dar tocmai pentru asta va admir. Ati reusit sa convingeti un numar suficient de mare de fraieri ca autobuzele utilizate in transportul in comun din capitala tarii noastre NU au este necesar sa fie dotate cu aer conditionat justificand ca pe coordonatele geografice pe care se afla Romania producatorul Mercedes a recomandat achizitia unor autobuze fara aer conditionat. Ati oferit şi exemple din tari europene, Slovenia şi Austria, daca mi-aduc bine aminte, unde transportul public se face cu autobuze fara aer conditionat. Asta tot pentru fraierii dispusi sa creada şi penru cei care n-au fost pe-acolo, desigur. Dar a fost oare dorinta de economisire la originea acestei decizii?! Nici vorba, pretul de achizitie este cel al unor autobuze dotate cu AC. Au fost cumparate de RATB, in schimb, stilouri Mont Blanc cu penite de aur şi platina. Acum se doreste „la cererea spectatorilor” montarea unor aparate AC pe mijloacele de transport deja achizitionate. Pretul estimat al unei astfel de instalatii este undeva pe la vreo 50.000 (cincizecidemii) EUR/buc. Cine oare va castiga licitatia? Nu conteaza, dom’ doctor, eu va sustin şi va votez orice-ar fi! Stiti cat ma bucur[esc] ca ati plantat panselute pe strada mea?! Va promit ca impreuna cu vecinii va vom vota şi la urmatoarele alegeri.

    Răspunde
     
  • cornel
    Mai 21, 2013 la ora 14:57

    Am circulat in aceasta saptamana cu mai multe autobuze Mercedes RATB dotate cu aer conditionat dar cu instalatia de aer conditionat defecta. Am circulat, deasemenea, cu autobuze Mercedes RATB cu fereste foarte mici si care nu sunt dotate cu aer conditionat. Ce sa va zic – atmosfera e una fierbinte iar de conditii decente de tranport nici nu poate fi vorba – vezi aici si aglomeratia pe aceste mijloace de transport care e mereu prezenta la orele de varf. Le recomand sefilor de la RATB sa repare aparatele de aer conditionat defecte pentru ca vara si caldura a venit si in anul 2013 iar la „desteptii” de la Primaria Generala a Capitalei, care au cumparat autobuze Mercedes cu fereste foarte mici si care nu sunt dotate cu aer conditionat, sa le vanda si sa cumpere unele noi care pot sa asigure conditii decente de calatorie, adica dotate cu ferestre normale si aer conditionat, si e de preferat ca asta sa fie o prioritate mai mare pentru Primaria Capitalei in comparatie cu telegondola sau autostrada suspendata iar cei responsabili de cumpararea de autobuzele Mercedes RATB enuntate mai sus, improprii unei calatorii civilizate pe timp de vara, sa fie sanctionati sau sa fie plimbati cel putin o vara prin Bucuresti cu acestea.
    E numai o parere.

    Răspunde
     
  • cornel
    Mai 21, 2013 la ora 13:24 Răspunde
     
  • cornel
    Mai 21, 2013 la ora 12:57

    Cum ziceam si alta data domnul presedinte Traian Basescu are niste merite pe care nu poate sa i le conteste nimeni. La fel cum nu poate contesta nimeni nici greselile facute de acesta. Am citit ceva ce mi-a placut :
    „Otomanii au avut conducatori abili timp de trei secole neintrerupte. Diagrama lor de evaluare a performantelor ar arata cam asa:
    Adaptabilitate – 0
    Spirit de aventura – 100
    Cruzime – 100
    Energie – 100
    Flexibilitate – 0
    Inteligenta – 100
    Echitate – 100
    Se intelege bine cu ceilalti – 0
    Luati aminte – echitate, 100%. Fara asta, nu s-ar fi ales nimic de capul otomanilor.”
    PS : Cred ca acum domnul presedinte Traian Basescu trebuie sa coopereze, sa lucreze si sa se inteleaga cu domnul prim ministru Victor Ponta in interesul Romaniei si pentru dezvoltarea economiei nationale.

    Răspunde
     
  • andrei
    Mai 21, 2013 la ora 09:42

    cât vrea tânãrul cu masina automatizatã, si unde sã-i trimit ajutor ?

    Răspunde
     
  • laurentiucat
    Mai 21, 2013 la ora 00:04 Răspunde
     
  • costi d
    Mai 20, 2013 la ora 22:41

    bine ca am vazut emisiune mai tirziu si am putut sari peste cele 15 minute de cancan.

    Răspunde
     
  • zanul cel bun si biciul fermecat
    Mai 20, 2013 la ora 22:34

    si nu are imunitate parlamentara?

    Răspunde
     
  • Dan
    Mai 20, 2013 la ora 21:43

    ora de business, 35 de minute dintre care in seara asta 20 de cancan. Nu inteleg ce relevata de business are Becali, de a meritat asa importanta, dar in ultimul timp din ce in ce mai putine stiri de business ci mai mult declaratii politice si reportaje de pe tvr1.

    Răspunde
     
  • Florin
    Mai 20, 2013 la ora 21:21

    Domnule Guran, nu merge dracia de emisiune nici la TVR+ si nici pe Youtube, incer de o ora.

    Cel mai usor e sa zici ca alticneva nu face ce trebuie, dar imaginea dumneavostra va fi afectata si dea aceea trebuie sa faceti cumva sa nu se mai repete. Asta la corporatiste se numeste OPEX, la noi „Stan Patitu'”.

    Acu’ trebuie sa las copilu’ sa se culce, m-am enervat si o dau dracu’ de emisiune (na ca sunt si putin frustrat-o sa-mi treaca).

    Răspunde