Ora de Business: miercuri, 23 ianuarie 2013

Publicat la data de de Biziday

oltchim-insolventa

Emisiunea poate fi urmărită aici: http://www.tvrplus.ro/editie-ora-de-business-79497 precum și pe canalul BiziDay de pe YouTube

This entry was posted in ÎNREGISTRĂRI. Bookmark the permalink.

Comentarii prin facebook

12 răspunsuri la Ora de Business: miercuri, 23 ianuarie 2013

  • replica michael kors
    Aprilie 8, 2013 la ora 11:03

    fuck your Asshole

    Răspunde
     
  • Constantin
    Februarie 4, 2013 la ora 11:13

    „…in Canada un MSBA tine sase semestre la zi, iar la fara frecventa… nu exista”_Asa este si in Romania. Doar ca in conformitate cu legile nationale si principiul autonomiei universitare se mai pot suspenda cursurile atat in Romania cat si in Canada.

    Răspunde
     
  • cezar
    Februarie 1, 2013 la ora 16:31

    Buna ziua
    Va rog sa-mi explicati daca actionarii minoritari de la Oltchim mai au vreun drept asupra actiunilor pe care le detin sau este adevarat ca pierd totul?
    Cezar

    Răspunde
     
  • cezar
    Februarie 1, 2013 la ora 16:30

    Buna ziua
    Va rog sa-mi explicati daca actionarii minoritari de la Oltchim mai au vreun drept asupra actiunilor pe care le detin sau este adevarat ca pierd totul?

    Răspunde
     
  • sanduCu
    Ianuarie 26, 2013 la ora 04:58

    @Constantin > Am fost curios sa vad despre cine vorbiti, si daca ati spus Grupul de Economie Aplicata, hop pe site. M-am oprit la resume-ul lui Liviu Voinea. Tipul este fantastic:
    = in timp ce isi face BA la Bucuresti isi face si primul semestru de MSBA la Stocholm
    = in timp ce-si face al doilea semestru (si ultimul) de MSBA la Stocholm isi face si doi ani de PH.D. la Bucuresti
    = nici nu mai indraznesc sa spun ca in Canada un MSBA tine sase semestre la zi, iar la fara frecventa … nu exista.
    La Europa FM am vazut numai figuri tinere (cu o exceptie) si n-am vrut sa canibalizez, dar acuma chiar ca sint curios. Ar trebui sa gasesc si pe acolo niste resumeuri.

    Răspunde
     
  • Nicolae E.
    Ianuarie 24, 2013 la ora 20:04

    Trebuie sa remarc un fel de discriminare la actualul timbru de mediu (de fapt provine de la rectificarea anterioara a legii). Eu am cumparat o masina noua in 2007, daca s-ar fi platit atunci taxa ar fi fost o valoare neglijabila, acum la vanzare valoarea e mult mai mare. Eu as fi preferat sa platesc atunci si sa nu se mai plateasca taxa in prezent, la vanzarea masinii.

    Răspunde
     
  • Dan Cozgarea
    Ianuarie 24, 2013 la ora 19:30

    Domnule, va admir emisiunile!
    Am urmarit dialogul pe care l-ati avut cu ministrul mediului-dna Rovana Plumb…
    …Dle…e plumb, si la figurat si la propriu…
    Amintiti-va de poezia-,, PLUMB” a poetului Bacovia;
    Ce cauta o persoana, cu un nume indefinit pentru Ministerul Mediului-Plumb-,care habar nu are ceea ce inseamna cilindree, care habar nu are ca se pot obtine bani din taxa de subpoluare a tarii noastre vis a vis de alte tari foarte poluante, care pot cumpara, de la noi ceea ce nu poluam?
    De ce nu se pune problema masinilor de cca 60-45 de ani care apartin armatei, politiei, etc, care sunt , precum bancul ala cu trabantul… 1.5 metri masina,20 metri fumul…

    Răspunde
     
  • iliescu Viorel
    Ianuarie 24, 2013 la ora 14:47

    Prin intermediul d-stra propun ca acel
    voucher de la programul „Rabla” sa fie folosit si in alte scopuri(turism,construtii,agricultura)
    cu stima

    Răspunde
     
  • george
    Ianuarie 24, 2013 la ora 11:11

    …raman 500 lei…

    Răspunde
     
  • george
    Ianuarie 24, 2013 la ora 11:09

    salut…moise cred ca rationamentul pentru informatia cu creditul la banca e putin eronat.
    prin dublarea venitului (la exemplul ce s-a prezentat)nu cred ca ramane familiei doar 500ron(numerele nu sunt exacte dar sunt aproape de cele prezentate in reportaj).

    Răspunde
     
  • Constantin
    Ianuarie 23, 2013 la ora 22:08

    D-le marcel, daca va este dor de bazaconiile d-lui Voinea, le puteti regasi pe site-ul Grupului de Economie Aplicata. Permiteti-mi sa va contrazic: nu avea dreptate, desi in principiu afirmatiile mentionate de dumneavoastra sunt, dupa parerea mea, juste. Cand va mai spune cineva despre masurile acestea de crestere a veniturilor la Buget, rugati-l sa va impartaseasca si mijloacele de punere in aplicare.

    Răspunde
     
  • marcel
    Ianuarie 23, 2013 la ora 21:54

    D-l Voinea pe vremea când era doar analist economic pe la Antena 3, susţinea tot timpul ca posibile surse bugetare stoparea evaziunii fiscale şi a economiei subterane (şi avea perfectă dreptate). Acum niciun cuvinţel despre aşa ceva. E uşor să scoţi castanele din foc cu mâna altuia!

    Răspunde